Tantana Records: Gözyaşı Çetesi, HTCTU, Yıldıztozu

Tantana Records, ruh halinize tercüman olacak üç farklı ekip ile sizi Babylon'a davet ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ilk canlı kayıt uzunçalarları “Waves”i yayımlayan beşli Help! The Captain Threw Up’ı, hınzır şarkı sözleriyle, trajikomik zamanların Kadıköylü şairi Ati önderliğinde Yıldıztozu takip edecek. Finalde de 2016’nın takdir toplayan albümlerinden “Garip Davam”a imza atan Gözyaşı Çetesi Babylon’da sahne alacak.

Gözyaşı Çetesi

İstanbul'un yeraltı sahnelerinde 2000'lerin başından beri varlığını sürdüren Gözyaşı Çetesi'nin müziklerinde Afrika "tamtam"larından Berlin "techno"suna ve köklerinin sıkı sıkıya tutunduğu Anadolu "saykodelya"sına kadar birçok tadı bulmak mümkün. İlk albümleri “Garip Davam” 2016’nın en iyileri arasında adından oldukça söz ettiren grup, her konserlerini ayrı bir hikaye ayrı bir macera olarak görüyor.

Help! The Captain Threw Up

Istanbullu post-rock beşlisi Help! The Captain Threw Up, parçalarında 60'lar ve 70'ler rock akımlarından izler bulunurken, günümüz post-rock ve alternatif/indie tarzlarının da etkilerine rastlanıyor. Dijital EP'leri "Ancient Dance Songs”u 2015’te yayınlayan grup, 2017’nin ilk günlerinde bir canlı performans kaydı “Waves”ı LP ve dijital olarak yayınladı.

Yıldıztozu

İlk resmi teklisi ve videosu “Sevgilinden Ayrıl” ile müzikseverlerin karşısına çıkan Yıldıztozu güldüren ve hüzünlendiren yaratıcı şarkı sözleri, coşturan sahne performanslarıyla Babylon’da.

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
20:30 Yıldıztozu
21:15 Help! The Captain Threw Up
22:15 Gözyaşı Çetesi

Konum