Bob Marley Doğum Günü Kutlaması

Sevginin ve barışın temsilcisi Bob Marley’in 75. doğum gününü, her yıl olduğu gibi, 8 Şubat'ta hep beraber kutluyoruz!

Sattas’ın Bob Marley’in 1979 tarihli New York’taki son kayıtlı konserinin bütün parçalarını seslendireceği gecede; The Marleyz, Genjah & Friends ve Alphadub’ın performanslarına da eşlik ediyoruz! Kitleleri peşinden sürükleyen, özgürlüğe, sevgiye ve hayata tutkusunu her alanda ifade eden Bob Marley'in şarkılarını; bu özel gecede, hep birlikte söyleyeceğiz.
 

Sattas

Yerli müzik sahnesinin en önemli reggae gruplarından Sattas; kurulduğu yıldan günümüze kadar müziğe yaklaşımı, zevkleri ve eğitimleri farklı bağımsız müzisyenlerin, beraber üretim yapma ve performans sunma gayreti ile bir araya geldi. Bu özel gece için Bob Marley’in 1979 tarihli New York’taki son kayıtlı konserinin bütün parçalarını kendilerine özgü yorumlarıyla ilk kez sunacak Sattas, Marley’in bir sözüne dikkat çekiyor: "Müziğin en güzel tarafı, vurduğunda canınızı yakmaması".

The Marleyz

Yerli reggae sahnesinin önemli gruplarından Bosphoroots, Kozmik Günler ve İstanbul Ska Foundation üyelerinden oluşan The Marleyz; 2019’da bir araya geldi. Bob Marley ve oğullarının zamansız şarkılarını saygı ve sevgiyle yorumlayan ekip; vokalde Koray “Levvera” Sürücü, davulda Erhan Karay, klavyede Yüce Akın, bas gitarda Dorukhan Yenilmez ve gitarda Ergin Can Turhan’dan oluşuyor.

Genjah & Friends

10 yılı aşkın süredir reggae ve dub seçkileriyle ismini duyuran Genjah, 3 yıl boyunca Nayah’ın resident DJ’liğini üstlendi. 2 sene Radyo Babylon’da “Rasta Takin Ova” programını hazırlayıp sundu. 2018’den bu yana prodüktör koltuğuna oturan Genjah; Beton Orman “B.O HAL” albümünün prodüktörlüğünü üstlendikten sonra 2019’da ilk albümü “Ocelot Riddim”i yayımladı. Birçok müzisyenle ortak çalışmalar da yapan beatmaker’a; bu özel gecede new roots ve dancehall tarzı ile dikkat çeken Afel, gitarda Levvera, bas gitarda ise Babilgen eşlik ediyor.

Alphadub

Underground elektronik müzik sahnesinin uzun soluklu oluşumlarından Alphadub; 9 yılı aşkın süredir Açık Radyo’da Ras Memo ile reggae ve dub türlerinin her renkten ve bulunması zor seçkilerini dinleyicilerle paylaşıyor. Son 2 senedir Dafrogg’la beraber sunduğu radyo programının yanı sıra; soul, funk, reggae, dub ve dub-house türlerinin yer aldığı plak koleksiyonuyla 2009 yılından bu yana geniş yelpazeli seçki sunuyor. 2011’den beri kendi şarkılarını üreten Alphadub, 2017’de Polonyalı plak şirketi Moonshine Records etiketiyle “Joint Forces Pt.1” kısaçalarını yayımladı. Kim Ki O ve Elektro Hafız gibi isimlere yaptığı remix’lerle de dikkat çeken Alphadub, bu remix’leri plak formatında paylaştı.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
21:00 Alphadub
22:00 Genjah & Friends
23:00 Sattas
00:30 The Marleyz
01:30 Alphadub

Konum