Gaslamp Killer Presents: Airplane Mode, Öncesi: Nofrost

Los Angeles çıkışlı DJ ve prodüktör The Gaslamp Killer ve öncesinde Nofrost, “Airplane Mode” ile 9 Kasım’da konuğumuz oluyor!

The Gaslamp Killer

Los Angeles’ın underground mekanlarındaki performanslarıyla ismini duyuran The Gaslamp Killer, dansın yarattığı enerji ve mutluluğu kendi özgü dokunuşlarıyla setlerine taşımayı başarıyor. 2006’da, birçok müzisyene ilham veren Los Angeles menşeli etkinlik kolektifi “Low End Theory”nin kurucuları arasında yer alarak parti geceleri düzenlemeye başlayan The Gaslamp Killer; ilk kısaçaları “My Troubled Mind”ı 2009’da yayımlamadıktan bir yıl sonra ikinci kısaçaları “Death Gate”i paylaştı. Amerika’nın Batı yakasının öne çıkan deneysel hip-hop prodüktörlerinden Flying Lotus’un plak şirketi Brainfeeder etiketiyle yayımladığı ilk uzunçaları “Breakthrough” ile yükselişine devam etti. Eski ve yeni break’leri ve beat’leri kendine özgü dokunuşlarıyla bir araya getirdiği enstrümantal kaydı “Break Stuff”ı 2014’te paylaşan prodüktör, setlerinde farklı müzik tarzlarının ve coğrafyaların izlerini deneysel ve psikedelik bir yorumla sunuyor. Coachella, Reworks ve Decibel gibi birçok uluslararası festivalde yer almasının yanı sıra Boiler Room setleri de ilgi gören The Gaslamp Killer; The Heliocentrics, Jungle By Night, Serato, Mophono, Gonjasufi gibi birçok isimle ortak çalışmalar yaptı.

Nofrost

2001 yılında plak toplamaya başlayarak DJ’liğe adım atan Nofrost, 2004’ten bu yana farklı organizasyonlarda ve birçok kulüpte performans sergiledi. Setlerinde funk, hip-hop ve R&B türlerine yer veren ve “turntablism”in Türkiye’deki temsilcilerinden biri olan Nofrost; Grandmaster Flash ve Afrika Bambaataa gibi hip-hop kültürünün büyük isimleriyle aynı sahneyi paylaştı.

The Gaslamp Killer’ın Los Angeles’ta başlattığı kulüp odaklı konsept “Airplane Mode”, dinleyiciye telefonundan koparak müziğin ve dansın iyileştirici etkisini deneyimleyeceği bir alan açmayı hedefliyor. “Airplane Mode” serisini farklı ülkelerdeki kulüplere taşıyarak bu ülkelerdeki dinleyici kitlesiyle buluşan The Gaslamp Killer, aynı zamanda yerli müzik sahnesinden isimlerle bir araya gelerek sahneyi paylaşıyor.

Biletler Biletix'te.

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:00 Nofrost
23:45 Gaslamp Killer

Konum