Suuns / kim ki o

Karanlık elektronik tavrını, rock ve indie rock elementleriyle birleştiren Kanadalı indie-rock grubu Suuns, 11 Nisan’da Babylon’da. Suuns’dan önce ise yerli bağımsız müzik sahnesinin köklü gruplarından Kim Ki O Babylon’da sahne alıyor.

Elektro gitar ve bas gitarın uzanabileceği ham seslerle deneysel rock müziğin alt kategorilerini bünyesine katan Montrealli dörtlü Suuns, ilk EP’leri “Zeroes” ile geniş kitlelere ulaştı. İlk albümleri “Zeroes QC” ile Secretly Canadian plak şirketinin bir parçası oldu. “Images du Futur”u 2013 yılında yayımlayan grup, bu albümle Polaris Müzik Ödülü’nün de sahibi oldu. Filistinli sanatçı Jerusalem in My Heart ile iş birliği yaparak, Arap ezgilerini minimal elektronik sesler ve synthesizer’lar ile sunduğu şarkılarını “Suuns & Jerusalem in My Heart” albümünde topladı. Geçtiğimiz sene “Hold/Still” albümlerini yayımlayan ve Le Guess Who? festivalinde program küratörlüğünü üstlenen Suuns, 2018’de yayınlamayı planladıkları yeni albümleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

kim ki o

2007 ve 2008 yıllarında ev yapımı CD-R’larını kendileri dağıtarak yola çıkan İstanbullu kim ki o, ilk mini albümü ‘Dans’ı Hollandalı plak şirketi Enfant Terrible aracılığıyla 2010’da yayımladı. Grubun ikinci albümü ‘Grounds’ ise 2013 yılında Paris merkezli Lentonia Records aracılığıyla dinleyiciye ulaştı. kim ki o bugüne kadar Avrupa ve İngiltere’de The Radio Dept., Moon Duo, Jens Lekman gibi isimlerle birlikte turneledi ve pek çok festival ve mekânda sahne aldı. 2014 yılında grubun eski kayıtlarını bir araya getiren toplama albüm ‘Bir, İki...’ Amerikalı label Ss Records tarafından yayımlandı. Dördüncü kim ki o albümü “ZAN” da bu sene Kasım ayında Lentonia Records etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Biletler için Mobilet!

Event Program

20:30 Doors Open
21:00 KİM Kİ O
22:00 Suuns

Location