Görkem Karabudak "Kontra" Ilk Konser

Yaratıcısı olduğu Çilekeş ve Bubituzak projelerinin yanı sıra önemli isimlerle yaptığı müzikal iş birlikleri ve solo projesiyle tanıdığımız besteci, enstrümanist, prodüktör ve aranjör Görkem Karabudak, 4 parçadan oluşan yeni EP’si “Kontra”nın ilk konseri için, 17 Nisan Cuma günü konuğumuz oluyor!

Görkem Karabudak
Çilekeş grubunun solisti ve kurucusu, Bubituzak grubunun yaratıcılarından. Bugüne kadar gerek enstrümanist, gerek prodüktör ve aranjör olarak Gaye Su Akyol, Tuğçe Şenoğul, Korhan Futacı & Kara Orkestra, Yasemin Mori gibi alternatif müzik sahnesinin önemli isimleriyle de albümler kaydetti, konserler verdi. Aralarında Roskilde (Danimarka), Sziget (Macaristan), En Positivo (Honduras), Womad (İngiltere) Vomex (Gran Canaria), Jazzahead (Almanya), Sukiyaki Meets The World (Japonya), The Best Kept Secret (Hollanda) gibi dünya çapında festivallerin de bulunduğu birçok önemli organizasyonda sahne aldı. Prodüksiyonunu kendisinin üstlendiği solo projesinden şu ana kadar yayımladığı 6 teklinin yanısıra, yeniden düzenleyip yorumladığı “Üşür Ölüm Bile” şarkısı ile “Moğollar’a Saygı Albümü”nde yer aldı. 

Sanatçı, kendi label’ı Sümbül Plak etiketiyle 16 Nisan’da yayınlanan 4 şarkılık yeni EP’si “Kontra”da bugüne kadar yer aldığı projelerin yanı sıra, yayımladığı solo teklilerden de dinleyicilerinin aşina olduğu ses paleti esnekliği kendini şiddetli biçimde gösteriyor. Tüm prodüksiyonunu Görkem Karabudak’ın üstlendiği mini albüm, Endüstriyel Rock, Anadolu Psychedelic Rock, Punk ve Synth-Pop tınıları arasında sert geçişlerle bezeli bir deneyim yaşayabileceğiniz “Kafam Olmuş Kıyamet”, “Pusuda İstila” ve “Arıyorum Belamı Menzildeyim” gibi şarkıların yanı sıra Da Poet ile birlikte yazıp seslendirdikleri  “Sanrılar Çıldırmış Olmalı” adında uzun zamandır duymayı özlediğimiz bir Old School Rap/Rock düetini de içinde barındırıyor.

Dokusunu, Karabudak’ın kariyeri boyunca yüzdüğü sulardan izler ve zamansızlığın oluşturduğu “Kontra”yı ilk kez canlı olarak deneyimlemek için 17 Nisan’da Babylon’da buluşuyoruz!

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 Görkem Karabudak Kontra Ilk Konser

Location