Garanti Caz Yeşili: James Holden & The Animal Spirits

Elektronik müzik sahnesinin öncü isimlerinden müzisyen ve prodüktör James Holden, yeni projesi “The Animal Spirits” ile Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 19 Nisan’da Babylon’da.

James Holden, The Idiots Are Winning ve The Inheritors’ın ardından 2017’de, üçüncü uzunçalar albümünü aynı ismi taşıyan topluluk The Animal Spirits ile yayınladı. Albümün temellerini Maalem Mahmoud Guinia ile birlikte çalışmak için Fas’a yaptığı ziyarette attı. Holden’ın albümü Londra’daki stüdyosu Sacred Walls’ta, her şarkısı canlı olarak sadece tek seferde çalınarak kaydedildi. Albümlerinde yeni formüller denemekten kaçınmayan James Holden, synthesizer, üflemeliler ve vurmalılarla melodik ses paletini zenginleştirerek dinleyenleri deneysel ve geleneksel arasında uzun bir yolculuğa çıkarıyor. Don Cherry ve Pharoah Sanders gibi caz tarihine geçmiş isimlerin yolundan ilerlerken, Fas, Cezayir ve Kuzey Afrika’nın Gnawa geleneklerinden ilham alan sanatçı ve grubu, canlı performanslarında tek vücut haline gelerek, şovlarını dünya müziğini kutladıkları bir ayine dönüştürüyor.

Laurence Pike

Laurence Pike, elektronik müzik ve caz arasında köprü kurabilen çok yönlü davulculardan biri olarak gösteriliyor. Bugüne kadar PVT, Triosk, Prefuse 73 gibi farklı türlerden projelerin içinde yer alan Pike, aynı zamanda Mike Nock, Bill Callahan gibi caz etkileşimli müzisyenlerle de ortak çalışmalarda bulundu. Solo albümü “Distant Early Warning”i bu yıl Leaf Label üzerinden yayınlayan müzisyen, bu albümde caz ve deneysel elektronik müzik yolculuğunu yansıtıyor.

Etkinlik biletleri Garanti  kredi kartlarına %20 indirimli.

Biletler için Mobilet!

Event Program

20:30 Doors Open
20:30 Bant Mag DJ set
21:00 Laurence Pike
22:00 James Holden & The Animal Spirits

Location