AEON Showcase: Alex Niggemann & Denis Horvat

Klasik ve zamansız house ve techno ruhunu canlandıran Alex Niggemann’in plak şirketi AEON’un showcase gecesinde klasik piyano eğitimini underground techno ile birleştiren DJ ve prodüktör Alex Niggemann ve deep house’u techno, tech ve afro ritimleri ile harmanlayan DJ ve prodüktör Denis Horvat 28 Nisan Cumartesi günü peş peşe Babylon’da.

Alex Niggemann

Techno’nun karanlık seslerini kullanan Berlin merkezli Alex Niggemann, Ken Ishii, Derrick May, Laurent Garnier, Kevin Saunderson ve Emmanuel Top gibi isimlerden ilham alıyor. Repertuarını özgürce sergilediği plak şirketi AEON’u 2013’de kuran Alex, klasik ve zamansız house ruhunu underground techno ile güncelliyor. Balance (Mixed by Alex Niggemann) mixtape’ini 2016 yılında yayımlayan sanatçı, sınırsız enerjisi ve sıra dışı ses yeteneği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Denis Horvat

The Prodigy ile tanışmasıyla elektronik müziğe ilgi duymaya başlayan Denis Horvat Trentemøller, Steve Lawler ve Mark Knight gibi isimlerden ilham alıyor. Sanatçı, Get Physical ve Audiomatique gibi plak şirketlerinden çıkardığı EP’lerinin başarısı ile AEON’un patronu Alex Niggemann’ın dikkatini çekti. TVA, Bastinov ve Jona gibi isimlerle çalışan Horvat, Âme ve Dixon gibi dünyaca ünlü sanatçılardan övgüler topladı. Elektronik müzik dünyasının önemli plak şirketlerinden Innervisions ekibine dahil olan sanatçı, asıl çıkışını “Cedevita” şarkısıyla yaptı. “Dane”, “Exit”, “In Hertz”, “Speaking Minds”, “Monongahela” gibi birçok başarılı hit’e imza atan Denis Horvat, tarzını “synthesizer techno” olarak tanımlıyor.

Biletler için Mobilet!

Event Program

23:00 Doors Open
23:00 Cervus
23:59 Denis Horvat
02:00 Alex Niggemann

Location