Quincy Jones presents Alfredo Rodríguez Trio + Korhan Futacı ve Kara Orkestra @Midnight Session

Müzik tarihinin yaşayan efsanelerinden Quincy Jones'un müzik dünyasına sunduğu Alfredo Rodríguez Trio ve Midnight Session'da Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Uluslararası Caz Günü'nde 30 Nisan Cumartesi gecesi Babylon'da.

Küçük yaşlarda perküsyon ile başladığı müzik eğitimine ilerleyen yaşlarda piyanoyla devam eden Alfredo Rodríguez, babasının orkestrasında çalmaya başladı. Keith Jarrett’in “The Köln Concert” kaydını izlemesi ile caz ve doğaçlama müzik dünyasıyla tanışan Rodríguez, akademik eğitimine müzik alanında devam etti. 2006 yılında Montreux Jazz Festivali’nde sahne aldıktan sonra, festivalin kurucusu ve direktörü Claude Nobs aracılığıyla Quincy Jones için özel bir performans sergiledi ve bunun üzerine Jones ile birlikte çalışmaya başladı. 2009 yılında Amerika’ya taşındıktan sonra çıkardığı ilk albümü “Sound of Space” ve ikinci albümü “The Invasion Parade”de Küba anılarının izleri bulunuyor. Alfredo Rodríguez Trio, 30 Nisan akşamı Babylon sahnesinde müzikseverleri bekliyor.

Alfredo Rodriguez
Reinier Elizarde Ruano
Michael Olivera Garcia

Korhan Futacı ve Kara Orkestra

Korhan Futacı ve Kara Orkestra, organik bağlarla birbirine kenetlenmiş zengin orkestral dokuyu yaratırken yüksek bilinçli bir makine gibi çalışıyor, İstanbul'un kendine has kaosunu ve deliliğini çok renkli müzikal bir hikayeye dönüştürüyor. 

Babylon'da 30 Nisan akşamı iki etkinlik arka arkaya düzenleniyor. Alfredo Rodríguez Trio etkinliğine aldığınız biletle, Korhan Futacı ve Kara Orkestra etkinliğine de katılabilirsiniz.

Alfredo Rodriguez Trio konseri için alınan biletlere ait masa numaraları, yalnız ilk konser için geçerli olacak. Devamında gerçekleşecek Korhan Futacı ve Kara Orkestra konserinde numaralı veya numarasız biletli her katılımcı, dilediği masada konseri izleyebilecek. İlk konseri masalarından izleyen müzikseverler ise geceye kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Event Program

21:30 Doors Open
22:00 Alfredo Rodríguez
23:59 Korhan Futacı & Kara Orkestra

Location