Garanti Caz Yeşili: Uluslararası Caz Günü: The Nels Cline 4

THE NELS CLINE 4 feat, Julian Lage, Tom Rainey, Jorge Roeder Nels Cline’nın son projesi olan The Nels Cline 4, 30 Nisan Pazartesi Uluslararası Caz Günü etkinlikleri kapsamında ve Garanti Caz Yeşili ile Babylon sahnesine konuk oluyor. Julian Lage ile uzun soluklu ortaklığına, davulda Tom Raine ve basta Jorge Roeder’ı ekleyen Cline, elektrik ve akustik gitarı merkezine alarak modern cazın sınırlarını keşfe çıkıyor

THE NELS CLINE 4 feat, Julian Lage, Tom Rainey, Jorge Roeder 

Nels Cline

Amerikalı gitarist ve söz yazarı Nels Cline, Rolling Stone dergisi tarafından “Gitar Tanrısı” olarak adlandırıldı. Dünya müzik tarihindeki en iyi 100 gitaristten biri olarak görülen Cline, 40 yıllık caz, rock, punk ve deneysel tür deneyimlerinin yanında 12 yıldır Wilco’nun da gitaristliğini ve liderliğini yapıyor. Nels ayrıca 2016 yılında Blue Note Records imzalı “Lovers” albümüyle tanınan “The Nels Cline Four’un” da kurucusu.

Julian Lage

Amerikalı genç gitarist Julian Lage, henüz 8 yaşındayken dehası ile dikkatleri üzerine çekti. Yeteneğiyle 1997’de Oscar’a aday gösterilen “Jules at 8” belgeseline konu oldu. 2010 yılında “En İyi Çağdaş Jazz Albümü” dalında aday gösterilen Lage için The New Yorker’dan Alec Wilkinson ‘’O düşüncelerini ve sezgilerini müziğe entegre edebilen müzisyenlerin en üst kategorisinde.’’ diyor.

Tom Rainey

Çok değerli müzik otoriteleri ile çalışan Tom Rainey, kaydettiği eserlerle en iyi modern caz bateristleri arasında gösteriliyor. Rainey’nin birlikte çalıştığı isimler arasında Kenny Werner, Jane Ira Bloom, Fred Hersch, Mark Helias, Brad Shepik, Tony Malaby, Angelica Sanchez, Mark Helias, Brad Shepik, Tony Malaby, Angelica Sanchez, Nels Cline, Andrea Parkins, Tim Berne ve David Torn yer alıyor.

Jorge Roeder

Peru’nun caz sahnesine sunduğu isimlerden Jorge Roeder, New York caz sahnesinin çok yönlü basçılarından biri olarak gösteriliyor. Sayısız projede yer alan Roeder, içinde Julian Lage’in de bulunduğu grup çalışmalarıyla “En İyi Çağdaş Caz Albümü” kategorisinde Grammy’e aday oldu. Jorge, Gary Burton, Alex Acuna, Geoffrey Keezer, Steve Lacy, Antonio Sanchez, Kenny Werner ve Matt Wilson gibi isimlerle çalışan sanatçı geleneksel Güney Amerika müziğinin yanı sıra özgün caz besteleri yapıyor.

Etkinlik biletleri Garanti  kredi kartlarına %20 indirimli.

Biletler için Mobilet!
 

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 The Nels Cline Four

Location