Yalnayak "Ayıp Olmasın" İlk Konser

Anadolu ezgilerinden ilham alarak dertlerini uzaysal psikedelik funk-rock füzyonu ile anlatan Yalnayak’ın “Ayıp Olmasın” albümünün ilk konseri için 4 Nisan Perşembe günü buluşuyoruz!

Yalnayak
Adını Nazım Hikmet'in aynı isimli şiirinden alan Yalnayak, Anadolu ezgilerinden ilham alarak dertlerini uzaysal bir saykodelik elektro-funk / rock füzyonu ile anlatıyor. İstanbul merkezli grubun kendine has soundu, Damla Temel’in sıcak vokalleri, Netam’ın elektronik sesler ile beslediği aranjmanları, Batuhan Camcı’nın zıplatan bas grooveları ve Semih Düz’ün funky gitar rifflerinin bir potada eritilmesiyle ortaya çıkıyor.

Şu ana kadar düzenli olarak single yayınlayan Yalnayak, 2021 yılında “Mars’ta Değilim” ile iyi bir çıkış yakalayarak grubun müzikal dünyasını tanıtmıştı. Aynı yıl içerisinde yayınladıkları “Sakla Zamanı” ve “Yan Yana” teklileri de grubun sound ve his yelpazesini genişletmesinde etkili oldu.

Grubun 2022'de yayınladığı ve Barış Manço'ya ithafen yazdığı “Binboğa” ise Spotify'ın “Global Groove” listesine girerek dünyanın dört bir yanından dinleyicilere ulaştı. Grubun beklenen ilk albümü “Ayıp Olmasın” Ürdün merkezli kayıt şirketi Alt Orient etiketiyle 1 Mart’ta, albümün çıkış şarkısı Straight Hamam’ın klibiyle birlikte yayınlandı.

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 Yalnayak Ayıp Olmasın İlk Konser

Location