Kinky Disco

Yeni parti serimiz Kinky Disco ile “disco daima!” diyoruz ve disco dönemi dans figürlerini yeniden piste taşıyoruz. Farklı dönemlerden kayıtlarla, disco'dan funk ve house'a uzanan seçkileriyle Rubsilent ve M-IN, 5 Ağustos akşamı kabin başına geçiyor!

Rubsilent
Kendisini yarı zamanlı DJ ve tam zamanlı plak koleksiyoncusu olarak tanımlayan Rubsilent’ın house müzikle tanışması, Türkiye’de elektronik müzik kültürünün yaygınlaşmaya başladığı 90’lı yıllara uzanıyor. 1996 yılından bu yana elektronik müzik tutkusuyla, kulağına hoş gelen yeraltı tınılarını dilediği zaman dinleyebileceği plak arşivini oluşturmaya başladı. İstanbul’un house, techno ve türevlerini kitlelerle buluşturan ilk elektronik müzik kulüplerinde çaldı. 2000’de Türkiye’den ayrılıp house müziğin doğduğu şehir Chicago’ya yerleştikten sonra, lokal DJ’lerle tanışıp takip eden senelerde sayısız rave, kulüp etkinliğinde ve özel partide DJ olarak yer aldı. Türkiye’ye dönüş yaptığı 2007 senesi sonrasında İstanbul’un önde gelen gece kulüpleri ve festivallerinin yanı sıra; Avrupa’nın önemli kulüplerinde Chicago, New York çıkışlı house, Detroit tınılarını içeren techno yelpazesindeki geniş arşivinden seçkilerini paylaştı. Aynı sahneyi paylaştığı dünyaca ünlü müzisyenler arasında Derrick May, Juju&Jordash, A Guy Called Gerald, Tama Sumo, Kruder&Dorfmeister, Mystic Bill, Lil Louis, Slam gibi isimler bulunuyor.

M-IN
90’ların sonunda İstanbul’un çeşitli mekanlarındaki DJ kabinlerine adım atan Emin, şehrin gece hayatında tanınan simalar arasında. İstanbul gece hayatının altın yıllarında irili ufaklı kulüplerden büyük ölçekli festivallere kadar birçok organizasyonda pikapların başına geçmesinin yanı sıra Berlin, Lozan, Zürih, Belgrad gibi Avrupa şehirlerinde de sahne aldı, müzik direktörlüğü ve resident DJ’lik rollerini üstlendi. 20 yılı aşkın tecrübesi ve farklı uçlara uzanan cesur seçkileriyle Emin; içinde dans barındıran tüm okazyonlara uyum sağlayabilen müzikal birikimini, kendine has enerjik bir stiliyle pistlere aktarıyor.

Biletler Biletix'te!

Event Program

21:00 Doors Open
21:00 Rubsilent & M-IN

Location