Çağrı Sinci x Farazi Zaman Sinekleri İlk Konser

Hip hop kültürünün ve rap müzik sahnemizin kült sanatçıları Çağrı Sinci ve Farazi, ortak albümleri “Zaman Sinekleri”nin ilk konseri için konuklarıyla beraber 22 Şubat’ta Babylon’da!

Çağrı Sinci ve Farazi’nin modern şehir hayatı ekseninde, insanın çağlar boyu süren yalnızlığını anlattıkları çalışmaları “Zaman Sinekleri” adını Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Zaman Kırıntıları” şiirinden alıyor. Üreticileri tarafından popüler, ana akım trendlerinin arasında, “zamansız” olarak nitelendirilen albümde ikiliye, Raziel, Sansar Salvo, ŞAM, Sorgu, Afel, Dipnot, SvA, Sürveyan, Barış Baran, Gxblin ve Kodes Kahra gibi önemli isimler eşlik etti. “Zaman Sinekleri”nin ilk defa canlı dinleyeceğimiz, konuklarla ve kült parçalarla dolu özel bir hip hop gecesi için buluşuyoruz.

Çağrı Sinci

Hip-hop sanatçısı, hikaye anlatıcısı ve söz yazarı. 2000’li yıllarda İzmir’de hip-hop kültürüyle tanıştı. İlk solo albümü “Sıfırdan Başlamak” 2010 senesinde yayınlandı. Gerek söz yazım tekniği gerekse şarkılarında bahsettiği konular ile büyük ilgi çeken MC, Argo İzmir ve Beton Orman oluşumlarda yer aldı. 2016 yılında yayınladığı “Modern Zamanlar” albümü ile 2019 yılındaki “Çığlık” ve “Çığ” albümleri Türkçe sözlü rap müziğin kült albümlerinden kabul edilmektedir.

Farazi

1990 İstanbul doğumlu prodüktör, beatmaker ve müzisyen. 2006 yılından beri aktif olarak hip hop camiası içerisinde bulunan Farazi, gerçek adıyla Burak Demir, 2013-2019 yılları arasında aktif olan kült rap kolektifi 90 BPM'in kurucu ve üyelerinden biriydi. Ezhel, No.1, Ege Çubukçu gibi isimlerle çalışmaların yanı sıra Ağaçkakan (Sahtekar: Dünyadan Kovuldu, 2016), Kodes Kahra (Ölmek İçin Doğanlar, 2019) ve Sorgu (Anti-Kahraman: 90 Nesli, 2020), Gxblin (Alice'in Fabrikalar Diyarı, 2021), Savai (Red Wine Killaz: Trakya Manevraları, 2022) ve son olarak Çağrı Sinci (Zaman Sinekleri, 2023) ile ortak albümlere imza attı.Ortak albümlerinin yanı sıra enstrümantal çalışmaları ile de dikkat çeken sanatçının, 2013 yılında yayınladığı "Hayalet Islığı Instrumentals" albümü son yıllarda tekrar popüler oldu ve tüm müzik platformlarında yaklaşık 100 milyon dinlenmeye ulaştı. Türkiye'de “hip hop prodüksiyonu” denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Farazi, 2023 yılında Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'nde ‘Yılın En İyi Prodüktörü’ ödülünü aldı.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 Çağrı Sinci x Farazi Zaman Sinekleri İlk Konser

Location