French 79

French 79’nın synth sesleri ve elektronik dans ritimleriyle bezeli sonik deneyiminde 23 Şubat Cuma akşamı buluşuyoruz!

Fransa doğumlu prodüktör, besteci, söz yazarı ve remixer French 79, gerçek adıyla Simon Herrer, 2016’da yayınlanan debut albümü “Olympic” ve 2019 yayınlanan “Joshua” ile 2000'ler EDM sahnesinin popüler alt janrlarından French Touch türünün yeniden şekillenmesine katkıda bulundu.

20 seneyi aşkın süredir, tıpkı elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerinden Erik Satie, Jean-Michel Jarre, Air ve Daft Punk gibi Marsilya’da yaşayan sanatçı, "Between the Buttons”, "Diamond Veins feat. Sarah Rebecca" ve "Hometown” ile müziğini geniş kitlelere ulaştırdı. Husbands, Nasser ve Kid Francescoli gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla ülkesinde daha da tanınır hale gelen sanatçı, dünya çapında 150'den fazla konsere imza atarak kısa sürede Marsilya elektronik müzik sahnesinin bir elçisi haline geldi.

Solo çalışmalarının yanı sıra, yaptığı önemli iş birlikleriyle de uluslarası sahnede adından söz ettiren French 79, bugüne kadar Fransız techno yıldızı NTO ile müzikal ortaklık yaptı; global yıldız Tiësto'nun “Diamond Veins” ve “Drive” filminin müziklerinin remixlerini yaptı; Erik Satie'nin "Gnossienne No. 5" adlı eserini Deutsche Grammophon için yeniden yorumladı.

Bir kısmı Jean-Michel Jarre’nin Paris’teki stüdyosunda diğer bölümleri tarihi Miraval Studios’ta tamamlanan son albümü “TEENAGERS”ı bu sene yayınlayan sanatçı, 23 Şubat Cuma gecesi yaratıcı prodüksiyonları, aynı anda hem yenilikçi hem nostaljik hissettiren synth melodileri ve dans ritmleri ile dolu etkileyici sahne performansıyla Babylon’da olacak!

Event Program

21:30 Doors Open
22:00 French 79

Location