MOD Gecesi #05: Kum & Bedeviler, Holistic Tsunami, Bakhalar

Kum & Bedeviler, Holistic Tsunami ve Bakhalar 9 Şubat'ta MOD Gecesi #05 ile konuğumuz oluyor! Hakan Tamar'ın Radyo Eksen'de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait özel gecede, alternatif rock, punk ve hip-hop türlerini kendine has bir ruhla harmanlayarak yerli sahnenin dikkat çeken isimlerinden Kum ve canlı grubu Bedeviler; alternatif rock müziğinin yeraltı isimlerden Bakhalar ve Robin Polat'ın “mental anestezi” punk rock projesi Holistic Tsunami ile buluşuyoruz!

Kum
İzmir, İngiltere ve İstanbul şehirleri arasında mekik dokuyarak hayatını geçiren Burkut Kum, nam-ı diğer KUM, 14 yaşında alternatif rock, post-punk ve trap türlerini harmanlayan deneysel Soundcloud rap topluluklarında yer alarak farklı isimler altında mixtape’lerini paylaştı. İngiltere’de tanıştığı Manchesterlı ikiliyle birlikte Badgirl$ grubunu kurdu. Britpop, punk ve trap türlerini bir araya getiren grubun, söz yazarlığını ve prodüksiyonunu üstlenen KUM; 23 yaşına kadar 1 mixtape ve 3 tekli yayımladı, Rosalia, Machine Gun Kelly ve Bakar gibi sanatçıların ön grubu olarak sahne aldı. 2020’nin ortalarında gruptan ayrılarak Urla’ya geri dönen sanatçı,Türkiye’de askerlik yaparken viral olan parçası “Düşmanlarıma” ile yerli sahnede hızlı bir çıkış yaptı. 2021’de çıkış albümü “Her Şey Çok Güzel Olacak”ın ardından üretmeye ve performanslarına devam eden Kum, 2023’te “Istanbul Funk”ı ve Kum & Bedeviler olarak “Apartmanlar”ı yayımladı.

Rock ve hip-hop’ın farklı türlerini birleştirirken, şarkıcı ve şarkı yazarı geleneğini de kendine has üslubuyla sürdüren Kum, “Apartmanlar” albümünü birlikte yazıp kaydettiği canlı grubu “Bedeviler” ile sahne performanslarına devam ediyor.
 

Holistic Tsunami
Holistic Tsunami; mental anestezi, sevimsiz periler ve tertemiz tabaklardır. Çağımızın hastalığıdır.

Robin tarafından 2020 yılında kurulan punk rock projesi Holistic Tsunami, kuruluşunun hemen ardından üretimleri ve performanslarıyla dikkatleri çekti, kendilerini 9 Şubat’ta Babylon’da ağırlıyoruz.


Bakhalar 
Geçmişi 2009 yılına dayanan Bakhalar, rock kökenlerini dönüştükleri sound’larıyla alternatif rock müziğin yeraltın sahnesinde üretimlerine devam ediyor. 2023 yılında yayınlanan son teklileri “Geni Bozuk”un ardından ilk albümlerine hazırlanan grup, yeni setlist’leri ve performansıyla Babylon sahnesinde dinleyicileriyle buluşacak.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

20:30 Doors Open
20:30 MOD Gecesi #05: Kum & Bedeviler, Holistic Tsunami, Bakhalar

Location