MOD Gecesi #04: Kana Kana, vicotüco, Tuzla

12 Ocak, Cuma gecesi Kana Kana, vicotüco ve Tuzla MOD Gecesi #04 ile Babylon’da! Hakan Tamar'ın yaklaşık 7 senedir Radyo Eksen'de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait özel gecede, söz yazarı, besteci ve prodüktör Övünç Dan’ın "Türkçe sözlü hafif gotik müziği" ile kendi kulvarını yaratan projesi Kana Kana’yı; “özür dilerim” teklisi ile çıkış yapan Mert Avcı ve sinanılmaz tarafından kurulan vicotüco’yu ve yaşadıkları coğrafyanın etkilerini, distopik mahallelerin ve çalkantılı ilişkilerin kümülatif hissiyatlarını anlatan Tuzla’yı Babylon sahnesinde ağırlıyoruz!

Kana Kana
Söz yazarı, besteci ve prodüktör Övünç Dan’ın "Türkçe sözlü hafif gotik müziği" ile kendi kulvarını yaratan projesi Kana Kana, yaşam - ölüm ve zaman üçlüsünü irdelediği çıkış albümü “Ölüler Hariç” ile yeniden Babylon seyircisi önünde! Karanlık hikayelerini, ritmik müziğiyle harmanladığı özgün şarkılarının yanında kendi tarzına buladığı coverlara da sahnesinde yer veren Kana Kana, 12 Ocak gecesi Babylon’da olacak seyircilere karanlık hikayelerle dans edebilecekleri bir gece vadediyor.

vicotüco
İlk olarak, 2019 yılında Mert Avcı ve sinanılmaz’ın hayata geçirdiği bir animasyon oluşumu olarak tanındı. vicotüco altında oluşturdukları kimliklerini bir müzik projesine taşımak isteyen ikili ve ilk teklileri “özür dilerim” 2021'in sonunda yayınlandı. Prodüktör zafepoker ile yeni bir EP üzerinde çalışmaya başlayan vicotüco’nun bu EP’den yayınladıkları ilk ürün ise Nova Norda ile yazdıkları “Parti Nerde?” teklisi oldu; “Pijama” ve diğerleri de 2023 sonbaharında dinleyicilerle buluştu. Belirli bir müzik türü altında etiketlenmek istemeyen ikilinin müzikal karakterine ağırlıklı olarak punk rock, indie rock, alternatif rock, hiphop ve elektronik olmak üzere her türlü janr etki edebiliyor.

Tuzla
İ.T.Ü. içerisindeki müzik toplulukları sayesinde tanışan Yarkın ve Tolga isimli iki müzisyen tarafından 2022 yılında hayata geçirilen Tuzla, kendini “Tuzla ve Ümraniye ilçelerinin ortak gotik sanat anlayışını, Türk Sanat topluluğuna aday göstermek amacıyla kurulmuş bir müzik koalisyonu” olarak tanıtıyor.

Yaşadıkları coğrafyanın etkilerini, distopik mahallelerin ve çalkantılı ilişkilerin kümülatif hissiyatlarını bir proje altında toplamaya karar veren duo, tüm kayıt işlemlerini, aranjelerini ve prodüksiyonlarını Yarkın’ın Tuzla’daki evinin salonunda gerçekleştirdikleri “Tuzla” isimli demolarını yayınladı. İleriki çalışmalarında bulundukları tür sınırlarını genişletmeyi, inovatif bir bakış açısıyla sanatlarını ortaya koymayarak bir albüm yayınlamayı hedefliyor.

Event Program

21:30 Doors Open
21:30 MOD Gecesi #04: Kana Kana, vicotüco, Tuzla

Location