Aga B, Öncesi: KXRGX

Kendine has tavrı ve müziğiyle Türkçe rap sahnesinin en özgün isimlerinden Aga B, 26 Ocak gecesi bandosuyla beraber Babylon’da! Öncesinde geceyi KXRGX ile açıyoruz!1987 - Ankara doğumlu rap müzik sanatçısı Aga B, 2000 yılında oldukça genç bir yaşta kariyerine başladı. Sırasıyla 2016 yılında “Al, Bum!”, 2019 yılında “Muaf” ve 2022 yılında “Muamma” isimli albümlerini yayınlayan sanatçı bu sene içerisinde yayınladığı “Adalet”, “Rabarba”, “YE!” ve son olarak “Endam” ile üretmeye devam ediyor. Solo çalışmalarının yanı sıra müzikal iş birlikleriyle de bilinen Aga B, çeşitli proje ve organizasyon çalışmaları ile müzik kariyerini sürdürmektedir. 26 Ocak - Cuma gecesi, Aga B ve bandosuyla beraber şehirdeki bütün goblinleri zıplatmak için Babylon’da buluşuyoruz!
KXRGX
1997 - Ankara doğumlu beatmaker, prodüktör, müzisyen ve ses tasarımcısı. Müziğe olan ilgilisi 13 yaşında davul çalmakla başladı. Lise ve üniversite zamanlarında birçok rock ve metal grupları sahne alan müzisyen, 2020 senesinde hip hop kültürüne olan ilgisinin artması sonucunda prodüksiyon ve beat yapmak üzerine çalışmalara başladı. 

O zamandan itibaren çeşitli organizasyonlarda ve gece kulüplerinde DJ'lik yaptı; 40 civarında tekli parça, 1 albüm ( Joey Marshall - Trappin' Fuckin' ) ve Soundcloud platformu üzerinden 2 enstrümantal albüm üretti. 

Müziği trip hop, dark trap, old school hip hop ve elektronik dahil olmak üzere çeşitli janrlardan unsurları içeren sanatçı, sahne adında ise “The Crow” filminden esinlenmiştir. İsmindeki 'x' harfleri 'a' olarak okunmaktadır.

Event Program

21:00 Doors Open
22:00 Aga B, Öncesi: KXRGX

Location