Barış Manço Birthday Celebration

Türkiye müzik tarihinin modern ozanı Barış Manço’yu; nesillere ilham vermiş dünyası ve dilimizden düşmeyen şarkılarıyla anmak için, 8 Ocak akşamı buluşuyoruz! 7’den 77’ye, hep beraber “iyi ki doğdun Barış Abi!” demek için bir kez daha araya geliyoruz. “Turkish Edits”ten aksak ve Discolog’un kabin başında olacağı gecede, Canozan ve Melis Yelman Barış Manço parçalarını seslendireceği performanslarına da eşlik ediyoruz.

Turkish Edits (aksak & Discolog)

70’li yıllara ait Türkçe psikedelik rock ve folk parçalarına yaptıkları düzenlemelerle  2000’lerin ortalarında öne çıkan birçok DJ ve prodüktörün bir araya gelerek konseptleştirdiği “Turkish Edits”, 2015 yılında DJ ve prodüktör aksak’ın (Mehmet Koryürek) Soundcloud üzerinden kurduğu çatının altında toplanmaya devam etti. Kabus Kerim, Tutan, Cervus, FOC Edits, aksak, Discolog, Fattish, Mogul, Hey! Douglas, Grup Ses Beats, Macit Kimyacı, Yakuza, Kurt Adam, Schnell Schnell ve daha birçok DJ ve prodüktör; Barış Manço’dan Müzeyyen Senar’a, Erkin Koray’dan Neşe Karaböcek’e, Hümeyra’dan Moğollar’a kadar uzanan park çok sanatçının eserlerini kendi setlerinde düzenledi ve daha yeni müzik akımları içerisinde dans edebilecekleri formlara evirdiler. Todd Terje, Acid Pauli, Ricardo Villalobos gibi isimlerin de üretimleri arasına giren düzenleme türü; Burning Man, Dekmantel, Sonar, Primavera gibi festivallerdeki DJ setlerine ve radyo programlarına taşındı. “Turkish Edits” konsepti, İstanbul’un gece hayatında birçok önemli kulübün programının yanı sıra festivallerde de yer aldı.

Canozan & Melis Yelman
Canozan ve Melis Yelman ortaklığıyla ortaya çıkan “Alla Beni Pulla Beni” düeti geçtiğimiz aylarda dinleyicileriyle buluştu. Yorumlarının ve düzenlemelerinin yanı sıra uyumlarıyla da dikkat çeken ikilinin kesişen yolları Barış Manço Doğum Günü Kutlaması gecesine taşınıyor. İkili, Manço’nun yaş gününde hepimizde yer etmiş parçalarından oluşan repertuvarlarıyla konuğumuz oluyor.

Canozan
Lise hayatında başlayan müzik hayatında 2017 yılında Deniz Tekin ile birlikte yayımladığı “Transatlantik” teklisiyle yerli müzik sahnesinde dikkatleri üzerine çeken Canozan, akustik parçalardan oluşan albümü “Dolunay”ı 2018’de paylaştı. Akustik Türkçe folk ezgilerinden Avrupai elektronik tınılara, herhangi bir müzik türüne kök salmayı reddeden Canozan; bugüne kadar 100’den fazla parçasını dinleyicisiyle paylaştı. 2017’den bu yana; Zeynep Bastık, Sufle, Sedef Sebüktekin, Nova Norda, Damla Eker, Dolu Kadehi Ters Tut, Dilan Balkay, Batu Akdeniz, Melis Yelman, Beyza Doğuç, Şenceylik, Yiğit Seferoglu, Ne Jüpiter, Ufuk Kevser ve Umut Döven gibi isimlerle yaptığı ortak çalışmalarla geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Melis Yelman
İstanbul çıkışlı şarkıcı ve şarkı yazarı Melis Yelman, müzik hayatına 2019’da yayımladığı çıkış teklisi “Acilen” ile başladı. “Yerebatan”, “Sanma”, “Kibir”, “Nergis” ve “Sessiz Disko” teklileriyle üretimlerine devam eden müzisyen, geçtiğimiz günlerde Canozan ile birlikte yorumladığı “Alla Beni Pulla Beni”düetini dinleyicileriyle paylaştı.

Biletler Biletix'te!

Event Program

20:00 Doors Open
20:30 Turkish Edits
22:00 Canozan & Melis Yelman
22:30 Turkish Edits

Location