Red Bull Music Academy Sunset: Romare (Live)

Romare, Sami Baha, Levni & Sloth, Kaan Düzarat ve Shangri La, Red Bull Music Academy Sunset ile 9 Temmuz Cumartesi günü Babylon Kilyos’ta dans dolu bir gün batımı için bir araya geliyor.

Romare
Adını Afrika Amerikan kültürü üzerine üreten sanatçı ve yazar Romare Bearden’dan alan DJ, Bearden’ın kopyala-yapıştır kolaj çalışmaları ile tanıştıktan sonra aynı tekniği müziğe uyarladı. Gitar ve davul eğitiminin ardından Paris’e taşınıp kendi müziğini mikslemeye başladı. Üniversitede Afro Amerikan kültürü üzerine aldığı eğitim, dinlediği albümler, izlediği film ve belgesellerden ilham alan Romare, müziğini dinleyenlere bir temayı aktardığı, kullandığı altyapıların dipnot olduğu bir çeşit müzik makalesi yaratmak istediğini söylüyor. 2012’de Bristol’ın önemli plak şirketlerinden Black Acre ile iki EP albümüne imza atan DJ ilk uzunçalar albümü “Projections”u ise Ninja Tune ile yayınladı. Romare, Afrika ve Amerikan sentezinden aldığı ilhamla house, elektronika ve downtempo türleri arasında dolaşıyor.

https://soundcloud.com/romare


Sami Baha

Semi Baha İstanbul müzik sahnesinde ismini duyurduktan sonra Londra’da performans sergilemeye başladı. Öncü plak şirketlerindeni Planet-Mu ailesine katılan Sami Baha, setlerinde bas ağırlıklı çağdaş dans müziği öğelerini kendine özgü bir şekilde bir araya getiriyor.

https://soundcloud.com/samibaha

 

Levni & Sloth

İstanbul ve Viyana arasında mekik dokuyan Levni & Sloth hip-hop ile oluşturdukları altyapıları, fantezi ve arabesk tınılarıyla harmanlayarak kuvvetli baslarla zengin melodilere dönüştürüyor. Dimlite, Dorian Concept, Fulgeance, Daedelus’tan etkilenen tarzlarıyla dikkat çeken ikili daha önce 2/5BZ, Kabus Kerim ve Grup Ses Beats’le sahne aldı.

http://levnislothpallas.bandcamp.com

Kaan Düzarat

İstanbul elektronik müzik sahnesinin üretken isimlerinden, Red Bull Music Academy mezunu Kaan Düzarat ve Tufan Demir, Babylon Soundgarden performansının ardından Red Bull Music Academy Sunset’te yeniden Babylon Kilyos’a uğruyor.

http://www.soundcloud.com/dzrt

Event Program

17:00 Doors Open
17:00 Shangri-La
18:00 Sami Baha
20:00 Romare
21:20 Kaan Düzarat

Location