Selectist Presents: Pharcyde

Alternatif hip hop sahnesinin öncü gruplarından The Pharcyde, “Selectist presents” geceleri kapsamında 1 Mart’ta konuğumuz oluyor!

The Pharcyde
1989'da Los Angeles'ta, Bootie Brown, Imani, Slimkid3 ve Fatlip tarafından kurulmuş bir Amerikan alternatif hip hop grubudur. Breakdance yaptıkları dönemde tanışan ekip daha sonraları müzik yapmaya başladı. İlk DJ'leri DJ Mark Luv'un yerine gelen J-Swift ile 1991 yılında  "Passin' Me By", "Ya Mama" ve "Officer"ı içeren demolarını kaydettiler.

1992 yılında yayınlanan debut albümleri "Bizarre Ride II the Pharcyde", sert mesajlar içeren West Coast rap sahnesine sundukları sound, prodüksiyon yaklaşımı ve eğlenceli tavır ile büyük bir ilgi gördü. Çoğu müzik eleştirmeni tarafından hala "Tüm Zamanların En İyileri" arasında yer alan "Bizarre Ride II the Pharcyde" sadece Batı Yakası'nda değil, Amerika'nın geneline etki ederek alternatif rap sahnesinin oluşmasına yardımcı oldu.

Daha sonra "Labcabincalifornia" (1995), "Plain Rap" (2000) ve "Humboldt Beginnings" (2004) albümlerini yayınlayan The Pharcyde üyeleri hem solo olarak hem de çeşitli projelerde yer alarak üretmeye devam ettiler. 2023 yılında Avrupa'da 33 konser veren ekip, “Selectist presents” geceleri kapsamında 1 Mart’ta Babylon’da!

Event Program

21:00 Doors Open
22:00 Selectist Presents: Pharcyde

Location