Demonation Festivali No:7 - Day II

Bant Mag.'in​ bağımsız ​sahneden birçok müzisyen ve grubu​ bir araya getirdiği ​festivali  Demonation​'ın ​hava şartlarından dolayı ertelenen 2. ​​gün konserleri 11 Mart Cumartesi günü Babylon’da​ gerçekleşiyor.

Bu yıl 10 Numara'nın katkılarıyla gerçekleşen Demonation Festivali'nde ​ Tolga Böyü ​k'ü​n  solo projesi Islandman; 90 BPM ​' den de tanıdığımız prodüktör ve müzisyen Da ​ ​ Poet, ​ ilk EP'sini geçtiğimiz haftalarda yayınlayan​ Loradeniz, yerli sahnenin dikkat çeken punk ​ ​ gruplarından Secondhand Underpants ve progresif doğaçlamalara yer verdikleri performansları ​ ​ ile Lopenstraat, 11 ​ ​Mart Cumartesi gecesi Demonation Festivali No:7 kapsamında Babylon ​ sahnesinde olacak.  

20:30 Kapı Açılış
21:00 Loradeniz
21:50 Secondhand Underpants
22:40 Lopenstraat
23:30 Da Poet
00:20 Islandman

Loradeniz
Utrecht’te yerleşik müzisyen Lora Deniz Ömeroğlu’nun solo projesi Loradeniz, ilk EP’sini yayınlamak için gün sayıyor. Loradeniz, piyano, synthesizer, davul ve vokaller eşliğinde oluşturulmuş atmosferik ve vurucu parçalardan oluşan ilk EP’sinin ardından İstanbul’daki ilk konserini Demonation Festivali No:7 kapsamında Babylon’da çalacak. Ömeroğlu ile birlikte bu konserde davulda Yankı Bıçakçı ve synthesizer’da Alican İpek sahnede olacak.

https://www.facebook.com/loradenizz

Secondhand Underpants
İstanbullu grup Secondhand Underpants, 90’ların arızalı ve bol gürültülü punk’ını günümüze taşıyor. Uzun süredir dijital mecralardan kayıtlarını yayınlayan üçlü, özellikle Bikini Kill, Sleater-Kinney ve Babes In Toyland gibi riot grrrl akımından grupların izini takip ediyor. Grubun 2010 ve 2013 yıllarında yayınlanan iki kısaçaları çarpıcı, kızgın ve yüksek tansiyonlu parçalardan oluşuyor.

https://secondhandunderpants.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/secondhandunderpants

Lopenstraat
Bağımsız müzik sahnesinin özellikle canlı performansıyla dikkat çeken genç ekiplerinden Lopenstraat, Kadıköy çıkışlı altı kişilik heyecan verici bir ekip. Psikedelik-progresif rock ekseninde gezinen ve doğaçlamalarla ortaya çıkan parçalarında, dinleyiciyi kolaylıkla içine alabilen ve yer yer şaşırtabilen düzenlemelere yer veren Lopenstraat, Şile isimli ilk EP’sini geçtiğimiz aylarda servis etti.

https://soundcloud.com/lopenstraat
https://www.facebook.com/lopenstraat

Da Poet
Her zaman farklı işbirlikleri, kayıtlar ve projelerle dinleyicilerinin karşısına çıkmayı alışkanlık haline getiren Da Poet, yeni albümünü önümüzdeki aylarda Tektosag etiketiyle yayınlayacak. Daha önce hem MC hem prodüktör olarak yerli hip hop ve elektronik müzik sahnesinde ses getiren çalışmalara imza atan Da Poet, İdil Meşe’yle birlikte trip hop sularında yüzen ilk albümünü de yakında servis edecek. Çeşitli şarkılarda sahnede konuk müzisyenleri de ağırlayacak olan Da Poet, Demonation Festivali No:7’nin ikinci gününde sahne alacak.

https://soundcloud.com/dapoet
https://www.facebook.com/dapoetofficial

Islandman
İstanbul ve Berlin merkezli psikedelik rock grubu Farfara’nın üyelerinden Tolga Böyük’ün her dönem form değiştiren solo projesi Islandman, ikinci kez bir Demonation Festivali’nde sahne alacak. Son yıllarda ağırlıklı olarak elektronik müzik ve krautrock etkileşimlerini bir araya getirdiği parçalara imza atan Islandman, etkileyici canlı performansıyla hem Türkiye’de hem yurt dışında adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

https://soundcloud.com/tolgabuyuk
https://www.facebook.com/islandmanmusic

Event Program

20:30 Doors Open
21:00 Loradeniz
21:50 Secondhand Underpants
22:40 Lopenstraat
23:30 Da Poet
00:20 Islandman

Location