GUTS, Öncesi: Kornelia (Ladies on Records)

Caz, soul, reggae, hip hop ve dünya müziğini çarpıcı şekilde harmanlayarak kült statüsüne ulaşan usta prodüktör ve DJ GUTS ile 15 Mart gecesi Babylon'da buluşuyoruz! Geceyi Polonya kökenli DJ, plak koleksiyoncusu, küratör ve hikaye anlatıcısı Kornelia, farklı janrlardan ve dönemlerden derlediği eklektik seçkisi ile başlatıyor.

GUTS
Fransız yapımcı ve DJ GUTS, gerçek adıyla Fabrice Franck Henri, 2007’de yayınladığı ilk albümü “Le Beinheureux” ile dikkatlerini çektiği kitlesini 2009 yılında yayınlanan "Freedom"; 2011’de yayınlanan “Paradise For All” ile daha da genişletti. Hip hop’ın hayatına girmesinin ardından bütün enerjisiyle sürekli olarak üretmeye devam eden GUTS’ın müzikal arayışı onu caz, funk, soul ve afro müziğin derinliklerine kadar sürükledi. “Eternal” isimli albümünün ardından “Philantropiques” ile Latin, Afro ve dünya müziğinden ögeleri belirgin şekilde de müziğine eklemleyen sanatçı, ‘90'larda Alliance Ethnik müzik yaptığından beri, projeden projeye, albümden albüme müzikal sınırları çözerek yeni bağlantılar örmeyi hiç bırakmadı. Yerel müzisyenlerle Küba’da kaydetmeyi düşündüğü albümü pandemi sebebiyle mümkün olmayınca, Afrikalı, Avrupalı ve Kübalı müzisyenleri Dakar’da bir araya getirdi. Prodüktörün kendi tabiri ile bu "üç delegasyon" sonucunda ortaya çıkan “Estrellas” ile üç dünyayı, üç kültürü ve üç dili bir araya getirdi.

Prodüktörlüğünün yanında DJ setleri ve derlemeleriyle de geniş bir kitlenin takip ettiği GUTS, on yıllardır biriktirdiği müzikal hafızasını paylaşacağı setiyle 15 Mart’ta Babylon’da buluşuyoruz!

Kornelia (Ladies on Records)
Kornelia Binicewicz, Polonya kökenli bir DJ, plak koleksiyoncusu, küratör ve hikaye anlatıcısı. Binicewicz’in müziğe olan tutkusu onu 2015 yılında Türkiye ve Orta Doğu'daki kadın müziğini keşfetmek için İstanbul'a getirdi. O tarihten beri İstanbul’da yaşan Binicewicz, büyüleyici müziğin ve anlatacak anlamlı hikayelerin peşinde dünyayı dolaşıyor. Hem ülkemizde hem uluslararası sahnedeki birçok festivalde DJ kimliğiyle aktif olarak yer alan Kornelia Binicewicz, farklı janrlardan ve dönemlerden derlediği eklektik seçkisi ile farklı dünyaları dans pistine taşıyor. Setlerinde, dünyanın her köşesinden kadın sanatçıların müziklerine bilinçli olarak öncelik veriyor. Kadın sanatçıların geçtiğimiz on yıllardaki küresel ve yerel müziğe katkısını onların müziği ve hikayeleriyle temsil etmek için kurduğu Ladies on Records ile kürasyonlarına devam eden Kornelia Binicewicz’in küratörlüğünü yaptığı "Turkish Ladies - Female Singers from Turkey 1974 – 1988" Epic Istanbul etiketiyle; “Uzelli Psychedelic Anadolu” ise Uzelli Plak etiketiyle plak olarak basıldı. Binicewicz, aynı zamanda, müzik festivalleri, radyolar, müzik ve kültür dergileri için projeler üretmeye, kürasyonlar yapmaya devam ediyor.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

21:00 Doors Open
22:00 GUTS, Öncesi: Kornelia (Ladies on Records)

Location