Çağıl Kaya Kaygılar Sahnesi İlk Konser

Çağıl Kaya’nın müzik ve dansı bir arada var eden disiplinlerarası projesi “Kaygılar Sahnesi”nin ilk konseri için 20 Mart Çarşamba gecesi Babylon’da buluşuyoruz!

Çağıl Kaya, piyanoda Ercüment Orkut’u, gitarda Eylül Biçer’i, saksafonda Tamer Temel’i, trompette Tolga Bilgin’i, basta Kağan Yıldız’ı ve davulda Cem Aksel’i bir araya getirdiği “Kaygılar Sahnesi”ni ilk kez Akbank Caz Festivali kapsamında seyircisiyle buluşturmuştu. Sanatçı, festival sonrasında kaydedilerek albüme dönüşen projeyi, “… gelgitlerin ve uykuların bölündüğü, ölçüsüz sözlerin söylendiği, umutla dolu, coşkulu ve sınırsız kahkahaların yankılandığı ‘Kaygılar Sahnesi’, kısaca kalabalık duyguların bir bütünü” olarak tanımlıyor.

Çağıl Kaya
Ankara’da doğan Çağıl Kaya’nın, çok küçük yaşlarda ortaya çıkan müziğe karşı olan ilgisi, ortaokul yıllarındaki koro deneyimleriyle kendini göstermeye başladı. Liseyi bitirdiği sene TRT İzmir Çok Sesli Batı Müziği korosu sınavlarını kazanmasıyla müzik eğitimi başladı. TRT korosuyla beraber sayısız konser veren sanatçı, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Müzikoloji bölümüne başladı. Daha sonra 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Müzik bölümünde yüksek lisans yapan Çağıl Kaya, ülkemizin önemli müzisyenleriyle sayısız konser verdi. Kendi bestelediği ve düzenlediği parçaları seslendirdiği “Çağıl Kaya Band”, albüm parçalarını yaylılar için düzenlediği “Çağıl Kaya & Moda String Trio” ve son olarak “Kaygılar Sahnesi” projeleriyle üretmeye ve konser vermeye devam ediyor.

Sahne performanslarının yanında stüdyo çalışmalarına da devam eden sanatçının bugüne kadar yayınlanmış üç albüm, iki single çalışması bulunmaktadır: bir parça ay biraz kuş (2014), şimdilik her şey yolunda (2017), bir şeyler eksik (2019), muamma (2020), herkesin bir sırrı var feat. Barış Diri (2021).

Çağıl Kaya besteci, yorumcu, müzisyen kimliğinin yanında “Parrhesia” (Kadıköy Sanat Tiyatrosu) ve “Altın Elma” (Olası İşler) adlı tiyatro oyunlarında oyunculuk, müzik tasarımı ve beden kuklası oynatıcılığı yapmaya devam ediyor.

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 Çağıl Kaya Kaygılar Sahnesi İlk Konser

Location