Sattas, Öncesi : Ras Memo

Reggae sahnemizin önde gelen gruplarından Sattas 22 Mart Cuma günü konuğumuz oluyor! Sattas’ın öncesinde, ülkemizin önemli selecta’larından, reggae elçisi Ras Memo’nun setiyle açacağımız gecede reggae ritimleriyle dans pistinde buluşuyoruz!

Sattas
2004 yılında kurulan Sattas, reggae müziğin Türkiye'deki en önemli ve başarılı temsilcilerinden olmayı başardı. İlk albümleri “Sattas Reggaeband”i 2012 yılında yayınlayan ekip daha sonra yayınlanan “Bir Ben Miyim”, “Aman Aman”, “Gene Sen”, “Ne Kaldı” ve “Slowly” single’ları ile dinleyici kitlesini genişletti. Enerji dolu, güçlü sahne performansıyla ülkemizde Rock’n Coke başta olmak üzere sayısız ulusal festivalde sahne alan grup, uluslararası sahnede ise Montréal Caz Festivali, Rototom Sunsplash ve Sziget gibi önemli müzik ve kültür festivallerinde başarılı performanslara imza atmıştır.

Ras Memo
Açık Radyo 95.0’de 27 yıldır aralıksız devam eden “High Times” programı ile tanınan Ras Memo geniş ve bulunması zor arşivi ile önemli mekanlarda gerçekleşen bir çok reggae ve dub etkinliğinde yer aldı. Ülkemizdeki reggae müziğinin ve kültürünün önemli figürlerinden biri olan selecta / DJ Ras Memo, bugüne kadar, Horace Andy, Aswad, Mad Professor, Luciano, Anthony B, The Wailers, Twinkle Brothers, King Shiloh, Uwe Banton, Mykal Rose, Hollie Cook, Horseman, Prince Fatty, Big Youth, Sattas, Bosphoroots, Don Carlos gibi ünlü isimlere eşlik etti; Reggae Report, Açık Kitap/Yazı Kalır ve Babylon Dergi gibi mecralarda yazılar yayınladı. Reggae sevenlerin dinlemekten en keyif aldığı DJ’lerden biri olan Ras Memo, 22 Mart – Cuma gecesi Sattas ile birlikte Babylon’da!

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

21:00 Doors Open
21:00 Sattas, Öncesi : Ras Memo

Location