MEVZUSAL #1: Goblin Daycare, Asperger, Pembe, Hiçamahiç

Mevzu Records’ın yepyeni parti serisi MEVZUSAL’ın ilki için 7 Mart’ta Babylon’da buluşuyoruz!

Müziklerinde lo-fi estetiğini benimseyen Egg Punk türünün İstanbullu temsilcileri Goblin Daycare’in, şehrin hırçın ve anksiyeteli Emo-Punk dörtlüsü pembe’nin, duygu ve enerjinin karışımıyla harmanlanmış setiyle Asperger’in ve emo'nun romantik melodilerini shoegaze'in yankı dolu melankolisiyle birleştiren hiçamahiç’in sahne alacağı MEVZUSAL #1 için 7 Mart Perşembe gecesi Babylon’dayız!

Goblin Daycare
2023 Nisan'ında “Q: EP? A: EP!!” ile çıkışını yapan Goblin Daycare, dünyada yükselişe geçen Egg Punk türünü İstanbul'da temsil etmeye çabalıyor. Müziklerinde lo-fi estetiğini benimseyen dörtlü, synth ve drum machine gibi elektronik öğeleri kullanmaktan çekinmiyor. “Ciddiyet ile laubalilik arasında mekik dokuyan” Goblin Daycare sahnelerine devam ediyor.

Asperger
Kasım 2015’te bir araya gelen grubun şarkıları, içsel dünyalarıyla kendilerine zorla dikte ettirilen gerçek dünya arasında sıkışmış insanları konu alır. Asperger bugüne kadar bandrolsüz iki adet uzun çalar ve iki adet kısa çalar albüm yayınladı.

pembe
2020’de kurulan, duygusal müzik icra eden şehrin hırçın ve anksiyeteli Emo-Punk dörtlüsüdür. Ekip, şimdiye kadar "yalnız hissederden" ve "hepimizin evi" isimli iki uzun çalar yayınladı.

hiçamahiç
hiçamahiç'in çağrıştırdığı sesler, Emo'nun romantik melodilerini Shoegaze'in yankı dolu melankolisiyle birleştirerek, yansılamalarla dolu bir dünya öne çıkarıyor.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

19:30 Doors Open
19:30 MEVZUSAL #1: Goblin Daycare, Asperger, Pembe, Hiçamahiç

Location