Pazar Pazar Babylon: Gitar Buluşmaları

Babylon’da Pazar günleri gerçekleştirilen ücretsiz Pazar Pazar Babylon etkinliklerinde bu hafta gitarın farklı disiplinlerinden gelen müzisyenler bir araya geliyor. Caz ve perdesiz gitarıyla Cenk Erdoğan, 80 Kalibre’den Selim Işık ve XCarnation projesiyle tanıdığımız Cenk Eroğlu verecekleri gitar atölyeleriyle katılımcıları bekliyor. Emrah Almış ve Elçin Özsoy'un sunumlarıyla gerçekleşecek etkinlikte, son dönem bağımsız müzik sahnesinin önce çıkan isimlerinden Ahmet Ali Arslan da Pazar Pazar Babylon: Gitar Buluşmaları’nda gitar atölyelerinin ardından Babylon’da sahne alıyor.

Atölyeler
Cenk Erdoğan
1979 doğumlu Cenk Erdoğan, Bilgi Üniversitesi caz kompozisyon bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 adet solo albüm kaydeden müzisyen,  ilk albümü "İle" den hemen sonra caz festivallerde yer almaya başladı. Festivallerdeki konserlerin birinde Amerikalı prodüktör Ron Scudder'in teklifi üzerine ikinci albümü "Kavis" i kaydetmek için SanFrancisco’ya gitti. Albümde efsane basçı Kai Eckhardt ve Jason Lewis ile çalışan Cenk Erdoğan, 2014 yılında son albümü "Karakutu"yu solo olarak sadece akustik kaydetti. Bir yandan aranjörlük, prodüktörlük ve film müziği besteciliği de yapan sanatçı Ceylan Ertem, Jehan Barbur, Şirin Soysal, Dilek Türkan gibi birçok sanatçıya da stüdyoda eşlik ediyor. Geçtiğimiz yıl Sezen Aksu'nun "Sezenli Yıllar" projesinin başına geçen ve orkestra şefliğini yapan sanatçı halen yeni projelerle müzikal kariyerini sürdürmektedir.
 

Selim Işık
1975 doğumlu rock gitaristi ve elektrogitar öğretmeni Selim Işık birçok rock grubunun solo gitaristliğini yaptı. Türkiye’nin her köşesinde gitar çalmayı öğrenmek isteyip, imkanı olmayan kişilere destek amacıyla 2008-2010 tarihleri arasında gitar dersi videolarını çekmeye başlayan Müzisyen,   bu videolarla yüz binlerce gitaristle bilgilerini paylaştı.  Videoların ardından 2010 - 2012 tarihleri arasında, “Gitar Dersi Metodu” isimli kitabını yayımladı. Beste ve coverlardan oluşan “Desperado” ve “Eski Yeni Adam” albümlerini 2015 yılında yayımladı. Albümleriyle birlikte her şarkının notalarını ve backingtrack’lerini de paylaşarak Türkiye'de bir ilke imza atan Selim Işık, halen yeni gitaristler yetiştiriyor ve çeşitli organizasyonlar düzenleyerek onları sahneye hazırlıyor.  Bugünlerde 10 şarkılık yeni beste albümü ve 2. gitar dersi metodu üzerinde çalışan müzisyen aktif olarak; heavy metal grubu 80 Kalibre, kendi grubu ve Melek İrdem ile çalmaktadır.


Konser: Ahmet Ali Arslan

Ahmet Ali Arslan, klasik Türk müziği ve Türk halk müziğinden beslenerek günümüzün dilinde şarkılar söylüyor. İlk EP’si "Su Akar Deli Bakar", Kasım ayı sonunda Müzik Hayvanı etiketiyle yayımlandı. Biraz daha Ege'li, biraz daha güneşli ikinci EP’si "Bahara Övgü" Mayıs ayı sonunda dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Perdesiz gitar ve buzukide Ozan Sarohan, vurmalı çalgılarda Rana Uludağ, basgitarda Ozan Kısaparmak ve Ahmet Ali Arslan’dan oluşan dörtlünün yeni ve sıcak müzikleri Babylon’da dinleyicileri bekliyor.

Program

Atölye - Cenk Erdoğan: 15.00

Atölye - Selim Işık: 16.00

Atölye - Cenk Eroğlu: 17.00

Konser - Ahmet Ali Arslan: 18.00

Event Program

15:00 Doors Open
18:00 Ahmet Ali Arslan

Location