Belleruche

Babylon’un bu hafta gerçekleştireceği Sun Ra Arkestra, Belleruche konserleri ve Babylon Soundgarden İstanbul Festivali’nin bilet gelirlerinin tamamı Soma’ya destek olarak bağışlanacaktır.

20 Mayıs akşamı Babylon’da sezonu kapatmak üzere konser verecek Sun Ra Arkestra, 21 Mayıs akşamı “Soma için Müzik” girişimi kapsamında bir gece daha Babylon’da sahnede olacak. Geçtiğimiz hafta gerçekleşmesi planlanan Soma felaketi nedeniyle ertelenen Belleruche konseri ise 22 Mayıs Perşembe akşamı olacak.

Müzikseverler, Biletix’te 10-20-40-60-80-100-150-200-250 TL arasında  oluşturulan  kategorilerden satın alacakları biletlerle Soma maden ocağı felaketinde hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ve yakınlarına bağışta bulunabilecekler.

Yukarıda belirtilen etkinlikler için bugüne kadar satılan biletlerin gelirleri bu bağışa dahil edilecek olup biletlerini daha önceden satın almış müzikseverler ise istedikleri takdirde bilet iadesi yapabileceklerdir.

Biletler 20 Mayıs'ta Biletix üzerinden saat 10:00'da satışa sunulacaktır. Detaylar için: www.somaicinmuzik.com

Bugüne kadar satılan biletlerin geliri yine bu bağış kampanyasına dahil edilecektir, biletlerini, oluşturulan sistemden önce almış olan müzikseverler ise istedikleri takdirde bilet iadesi yapabilecektir.

Biletler Biletix üzerinden saat satışa sunulmuştur. Bilet gelirleri bağışı Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Soma Gençlik Bursu’na katkıda bulunacaktır.

Soma Gençlik Bursu:

Soma'da 1. Derece yakınlarını kaybetmiş gençlere yönelik bir eğitim bursudur. Fonda toplanacak parayla Üniversite (lisans / yüksek lisans / doktora) ve Lise eğitimlerine devam eden gençlere burs imkanı sağlanacaktır.

Tüm detaylar www.somaicinmuzik.com adresinden takip edilebilir.

Belleruche Hakkında:

Kathrin deBoer, Ricky Fabulous ve DJ Modest’ten oluşan Londra çıkışlı oluşum Belleruche, "Turntable Soul Music" isimli çıkış albümleriyle büyük ilgi toplamıştı. DJ Vadim’den Nina Simone’a oradan Hendrix’e birçok sanatçının elinin değdiği şarkılar yaratan Belleruche saf caz ruhuna sahip bir müziği hareketli scratchlerle süslüyor. Hippoflex ve devamında Tru Thoughts plak şirketlerinden albümlerini yayımlayan Belleruche yaptığı müzikle dinleyicisini rahatlatıcı, melodik ve enerjik bir maceraya çıkarıyor.

Event Program

20:30 Doors Open
00:00 Berke Yavuz
00:00 Berke Yavuz
21:30 Belleruche

Location