Gola'nın 10. Yılı

Gola’nın hikayesi Babylon’da dostlarıyla buluşuyor. Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği’nin yolculuğunun 10. yılında tüm dostları, tanıkları, paydaşları, sanatçıları ve takipçileri bir araya geliyor.

Gola; geçmiş yıllarda Doğu Karadeniz’de gezdiği köyler boyunca izini sürdüğü kadim bilgi ve doğaya dair edindiği deneyimlerle, dayanışma ve mücadeleyle geçen yolculuğunu anlattığı derlemelerle karşınıza çıkıyor.

Yönetmenliğini İlkay Nişancı'nın yaptığı Gola’nın en büyük projesi "10 Yılda Yeşil Yayla Festivali / Bir Festival Masalı" belgeseli, Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivali’nin anılarını ve tanıklıklarını anlatıyor. Belgeselin gösteriminin yapılacağı gecede, Ayşe Çavdar’ın editörlüğü ile hazırlanan“GOLA GZA / Yayla Yolu Gola ile 10 Yıl" kitabı okuyuculara sunuluyor.

Genç müzisyen Emre Pehlivanlar, kemençesiyle İlknur Yakupoğlu, Pontus ezgileriyle Beşköylü Adem Ekiz, aktivist-sanatçı S. Refika Kadıoğlu ve değerli müzisyen Birol Topaloğlu Karadenizden ezgilerle Babylon'da olacak. Kapanış ise; BGST dansçılarından Levent Soy ve Ömer Ongun'un horon temalı dans gösterileri ve atölye tadındaki kapanış horonu ile gerçekleşecek. 

Sanatçılar:
Emre Pehlivanlar
İlknur Yakupoğlu
Adem Ekiz
S. Refika Kadıoğlu
Dans Performans: Levent Soy & Ömer Ongun
Orkestra: Burhan Hasdemir, Bora Özçoban, Emre Pehlivanlar

Kapı Açılış: 19.30
Belgesel Gösterimi & Kitap Tanıtımı: 20.00
Performans: 21.30
Horon: 23.30

Event Program

19:30 Doors Open

Location