MOD Gecesi #03: Gözyaşı Çetesi, Efza, Adoya

MOD Gecesi #03 ile 10 Kasım’da Gözyaşı Çetesi - Efza ve Adoya ile alternatif sesleri Babylon sahnesine taşıyoruz!

Hakan Tamar'ın yaklaşık 7 senedir Radyo Eksen'de devam ettirdiği, yerli alternatif/bağımsız sahneye odaklanan MOD programına ait özel gecede, 2000’lerin başından beri özgün müziği ile varlığını sürdüren Gözyaşı Çetesi’ni; yerli sahnenin üretken isimlerinden besteci-söz yazarı, prodüktör Efza’yı ve farklı janrları sentezlediği ilk solo albümünü bu sene yayınlanan Adoya’yı Babylon sahnesinde ağırlıyoruz!

Gözyaşı Çetesi:

2000’li yılların başından beri İstanbul’un alternatif sahnesinde varlığını sürdüren Gözyaşı Çetesi, ilk albümleri "Garip Davam"ı 2016’da yayınladı. İki sene sonra ikinci albümleri “Karar”ı Tantana Records etiketiyle yayınlayan grup, özgün yaklaşımını dinleyicilerine sunmaya devam ediyor. Coğrafyalara ve on yıllara yayılan ritimleri, sound’ları, kök saldıkları Anadolu’nun psikedelik müziğiyle harmanlanlıyor; bazen synth, bazen vurmalı çalgılar ve tabii ki ‘buraya’ ait dokunuşlar ile çok daha fazlası. Gözyaşı Çetesi, Murat Beşer’in tabiri ile “yakın geçmiş ile bugün arasında (elektronikten progresif ve saykodeliğe) uzanan” müziği ile 10 Kasım gecesi dinleyicilerini kendi alemlerinde dans ettirecek bir gezintiye çıkarıyor.

Efza:

Efza; ‘94 doğumlu müzisyen, besteci-söz yazarı ve prodüktör. Hikayelerini şiir yazarak anlattığı dönemde sesini keşfederek şarkı da yazabileceği hayali ile müzikal yolculuğuna başlayan sanatçı, kariyerine oldukça üretken bir şekilde devam ediyor. 2020 yılında yayınlanan ‘’Düzen’’ isimli single’ı ile evine kurduğu stüdyosunda düzenlemelerini, kayıtlarını ve mix’lerini de kendi yapmaya başladı.

Adoya:

2014 yılında keman çalarak müzik dünyasına adım atan İstanbul merkezli söz ve müzik yazarı Adoya, solo kariyerine kadar çeşitli gruplarda hem vokalist hem de enstrümantalist olarak yer aldı. İlk solo albümü “Bozuk Rüya”yı bu sene yayınlayan sanatçı, trip-hop, deneysel pop ve elektronik türlerinin senteziyle yola çıkan ancak yine bu yolda sonucunun nerelere varacağı belli olmayan müziğini üretmeye, kendini ifade etmeye devam ediyor.

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 MOD Gecesi #03: Gözyaşı Çetesi, Efza, Adoya

Location