Hedonutopia, Öncesi: Beyaz Hayvanlar

Melankolik melodilerin, deneysel elektronik ritimlere eşlik ettiği indie electronic ikilisi Hedonutopia ve odasındaki kayıtlarından dünyaya çıkan hikayelerini beraberinde getiren Beyaz Hayvanlar ile 17 Kasım’da Babylon’da buluşuyoruz!

Hedonutopia
İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan Hedonutopia, 2008’de İzmir’de bir araya geldi. 2016 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği “Battle of the Bands”e katılan ekip, aldığı birincilik ödülü ardından ilk albümleri “Ucube Dizayn”ı aynı sene içerisinde yayımladı. 2017 senesinde, ikinci albümleri “Yarı Cennet”i paylaşan grup; üçüncü albümleri “Yakamoz Sandalı”nı 2018’in son aylarında yayımladı. Elektronik ritimler, uçuşan melankolik melodiler ve derinlikli vokaller eşliğinde geniş ölçüdeki deneysel üretimlerinin yer aldığı dördüncü albümleri “Arzu Ütopyası”, 2019’un Kasım ayında dinleyicileriyle buluştu. Özgün vokal stili ve canlı performanslarıyla dikkat çekerken, deneysel ve melankolik sularda gezinmeyi seven ikilisi Hedonutopia; 2021’de altıncı albümleri “Nergist”i yayımladı. 2023 yılıyla beraber 7 albümlük diskografisinden sevilen şarkılarını akustik gitar ve akustik piyano ile sahneye koydukları “Herdavinyor Geceler” konseptini hayata geçirdiler.

Beyaz Hayvanlar
Hasan İnceler’in yıllardır bestelediği ve internet üzerinden dünyaya duydurduğu şarkılar etrafında bir araya gelmiş İstanbul çıkışlı Beyaz Hayvanlar; gitarda ve vokalde Hasan İnceler, elektro gitarda Erman Çağlar ve klavyede Göksel Elbüken’den oluşuyor. Grup; indie-folk ve Türkçe sözlü slow-pop türlerindeki üretimlerinin bir araya geldiği, “besteci ve şarkı yazarı albümü” stiliyle hazırladıkları ilk albümleri “İnceler Galeri”yi 2017 yılında dinleyicisiyle paylaştı.

Biletler Biletix, Mobilet ve Passo'da!

Event Program

21:00 Doors Open
21:30 Hedonutopia, Öncesi: Beyaz Hayvanlar

Location