GusGus (Live), Öncesi: Shangri La

İzlanda’nın en uzun soluklu elektronik müzik projelerinden GusGus, 24 Kasım’da konuğumuz oluyor! Öncesinde geceyi Shangri La başlatıyor.

1995’te bir multimedya sanat kolektifi olarak başlayan GusGus, kendi ismini taşıyan çıkış albümünü yayımlamasının hemen ardından bağımsız plak şirketi 4AD’nin dikkatini üzerine çekti ve beğeni toplayan albümleri “Polydistortion”ı 1997’de paylaştı. Özgür ifade biçimleri ve ses deneylerinin şekillendirdiği üretim süreçleriyle; trip-hop, leftfield, techno, house, Italo disco, electronica ve ambient gibi birçok elektronik müzik türü arasında mekik dokudu. 2009’da başka efsanevi bir plak şirketi olan Kompakt ile yolları kesişen GusGus, çıkışından bu yana 10 stüdyo albümü yayımladı. Björk, Sigur Ros, Depeche Mode ve Moloko gibi olağanüstü müzisyenlere yaptığı remixlerle de tanınan ekip; 2016’da Daníel Ágúst Haraldsson ve Birgir Þórarinsson ikilisi olarak üretimlerine devam etti. 2021 yayımladıkları son albümleri “Mobile Home”da gruba Margrét Rán (Vök) da dream-pop esintili vokalleriyle eşlik ediyor.

Shangri La

2004 senesinde dinamo.fm’de çalışmaya başlayan Shangri La, Radar Live Festivali’nin de çekirdek kadrosunda yer aldı. 2010’dan beri Babylon ve birçok diğer festivalin booking’lerini yapan Işıl Kılkış, eklektik seçkilerinde tek bir türe bağımlı kalmayan ve genelde ortak bir duygu veren müziklere yer veriyor. Radyo Babylon ve Radio Adidas’ta “Shangri La Soundsystem” programlarını yaptı. İstanbul’da Minimüzikhol, Kiki, Babylon, Münferit, Gaspar, Arka Oda, Bina, Kilimanjaro gibi mekanlarda performans gösteren Shangri La; Glastonbury, Cappadox ve DICE festivallerinde yer aldı.

Biletler Biletix, Passo ve Mobilet'te!

Event Program

20:30 Doors Open
22:00 GusGus

Location