The Maccabees

Brighton’lı indie-rock beşlisi The Maccabees Indie Nation by Nike kapsamında Babylon'da! İlk albümleri “Colour it In”’in çıkış parçası “First Love” ile listelere hızlı bir giriş yapan topluluğun bu başarısı bir sonraki single “About Your Dress”’in gördüğü yoğun ilgi ile devam etti.

INDIE NATION BY NIKE

İlk albümlerinin ardından Bloc Party ile beraber Amerika turnesine çıkan The Maccabees, şimdiye kadar birçok uluslararası festivalde sahne aldı ve dinleyici kitlesini genişletmeye devam etti. BBC Radio 1’ın önde gelen DJ’lerinden Steve Lamacq’ın büyük desteğini alan grubun müzik çevrelerince birçok pozitif eleştiri alan ikinci albümleri “Wall of Arms” 2009 yılında piyasaya çıktı ve Artrocker tarafından “yılın en iyi albümü” seçildi. NME dergisi tarafından da oldukça desteklenen The Maccabees, Roots Manuva gibi isimlerle de “ No Kind Words” isimli parçada ortak çalışmalarda bulundu. 2010 senesinde Shockwaves NME Awards turnesinde The Drums, The Big Pink ve Bombay Bicycle Club ile yer alan The Maccabees Türkiye’de ilk kez 1 Aralık Perşembe akşamı Babylon sahnesinde gitar müziği sevenler için sağlam bir performansa imza atacak.

Warm-up & After Party: Club Bangkok

***Babylon ve Babylon Lounge'da hergün saat 21.30'a kadar tüm alkollü içeceklerde %50 indirim!!!

Bu gece kaçmaz çünkü,

 The Maccabees, NME ve BBC Radio 1 gibi önemli İngiliz müzik basının gözdesi bir grup.

 Shockwaves NME Awards turnesinde The Drums, The Big Pink ve Bombay Bicycle Club gibi indie rock müziğin önemli gruplarıyla sahne aldılar.

 Roots Manuva gibi farklı müzik türlerinin temsilcileriyle işbirlikleri yapıyorlar.

 Zor beğenen NME, 2009 tarihli The Maccabees albümü “Wall of Arms”a 10 üzerinden 8 verdi.

 Müzik dünyasının en iyi sahne performansına sahip gruplarından biri.

 Reading and Leeds Festival gibi birçok önemli uluslararası festivalin favori gruplarından.

 Konser sonrası Club Bangkok ile parti tam gaz devam edecek.

*** 35 TL'lik biletler tükenmiştir.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 The Maccabees

Konum