Brigitte // Discovery

Brigitte, baştan çıkarıcı nostaljik bir cazibesi olan, eklektik hip -hop hayranı, ABBA, Nick Drake, The Zombies, Johnny Cash ve Klaus Noemie gibi isimlerden esinlenmiş Sylvie Hoareau ve Aurelie Saada ikilisi tarafından yaratılan gizemli bir oluşum.

Vodafone Istanbul Calling, Vodafone’nun ana sponsorluk ve Garanti Bankası’nın resmi sponsorluk desteğiyle üç aya yayılan, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor. Farklı müzik türlerindeki birçok dünya starının şehrin farklı bölgelerindeki mekanlarda  sahne alacakları  konserler, festivaller ve partilerle bu sene İstanbul’un ve Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturacak; Vodafone İstanbul Calling’in görkemli programını takip etmek için www.istanbulcalling.com'u takipte kalın!

Dünyaca tanınan sanatçıların sahne alacağı bu festivalde, ana konserlerin yanı sıra Babylon ve çeşitli mekanlar da yerli ve yabancı sanatçılara ev sahipliği yapacak. Mayıs’ın ilk haftasında “Discovery @ Babylon” adı  altında yeni yeteneklerin keşfedileceği bu konser serisinde gelecek vaad eden sanatçıları ilk kez Babylon’da izleme fırsatını  kaçırmayın!

Brigitte

Şu sıralarda turnede olan Brigitte, ünlü rap yıldızı  Joey Starr’la beraber pek çok konserde işbirliği yapmıştır.

Ön Grup: Biz

Temelleri 2000’li yılların başında atılan, 2008 yılında Mehmet Güren’in yaptığı besteler üzerinden oluşan BİZ, bilumum eleman değişikliklerinden sonra Mehmet Güren (gitar/vokal), Damla Pehlevan (klavye/geri vokaller)Osman Konuray (davul) ile 3 kişilik son haline ulaştı.

2008’den bu yana Roxy, Ghetto, Peyote, Dogzstar, Karga gibi mekanlarının yanı sıra İstanbul ve Ankara’da çeşitli lise/üniversite festivallerinde boy gösteren BİZ, kimi kamusal alanlarda, ev ve sergi mekanlarında akustik performanslar sergilemekten de geri kalmadı. Grup aynı zamanda 2010’da Rock’n Dark yarışmasında yüzlerce grup arasından sıyrılarak ilk üç finalistten biri olmayı başardı. Ayrıca BİZ, aynı yıl Yuxexes Ar-Ge programına davet edilerek "Hepimiz Birimiz" parçasıyla Dream Tv 'de yer aldı.

MİAM Stüdyolarında Emre Nişancı prodüktörlüğünde kaydedilen ilk albüm MÜZİK İSTİYORUZ masterda Babajim Stüdyolarından Pieter Snapper'ın imzasıyla We Play etiketiyle 2012 Mart ayında çıktı. 12 parçadan oluşan albüm için Güven Erkin Erkal "Tek albümle unutulmazlar arasındaki yerini aldı", Doğu Yücel' "indie müziği daha önce hiç bu kadar samimi bir şekilde Türkçe’de karşılığını bulmamıştı." ifadelerini kullanırken, albüm aynı zamanda Bant dergisinin, Ece Dorsay'ın ve Tolga Akyıldız'ın yılın en iyi yerli albümleri listelerinde de yer aldı.

MÜZİK İSTİYORUZ'un ilk videoklibi "İçinden Gelen" e çekilirken, Pixies'in efsanevi parçası "Where Is My Mind'ın Türkçe adaptasyonu "Aklım Nerede" ye çekilen ikinci videoklip grubun daha geniş kitlelere ulaşmasında etkili rol oynadı. Ayrıca albümde yer alan "Güzel Bir Günmüş" ün müziği Mehmet Güren'in de yer aldığı GAP’in My Denim Evolved sosyal medya kampanyasının ana müziği olarak kullanıldı.

Samimi ve naif vokaller, akıla kazınmayı seven sözler, coşkulu ve duygusal tınlayan melodiler,

parlayan gitarlar, organik klavye sesleri, eşsiz davul tonları ve heyecan verici üflemelileriyle BİZ’ modern indie rock'ın Türkiyedeki en önemli temsilcilerinden biri.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış

Konum