Felix da Housecat

Elektronik müzik dünyasının karizmatik isimlerinden Felix Da Housecat, Red Bull Music Academy Night kapsamında 1 Şubat Cumartesi gecesi Babylon’da.

İlk olarak yaşadığı Chicago’da popülerleşmeye başlayan house müziğin etkisi altında elektronik müzikle tanışan Felix Da Housecat, bu tanışıklığın devamında ömür boyu sürecek bir bağımlılığa sahip oldu. 1993’ten bu yana techno, avant-garde, nu-skool, electro-disco, acid gibi dans müziğinin farklı tarzlarında kayıtlar yayınlayan Felix, beraber çalıştığı DJ Pierre’den de etkilenerek elektronik müzikte yeni alt türlerin de yolunu açtı. Chicagolu DJ ve prodüktör Virgo Blaktro & The Movie Disco, He Was King ve Son Of Analogue gibi artık klasikleşmiş diyebileceğimiz kayıtlarının ardından son olarak Sinner Winner adlı EP’si ile karşımıza çıktı. Büyük bir açlıkla üretimlerine devam eden ve elektronik müziğin sınırlarını genişleten Felix Da Housecat, 1 Şubat Cumartesi gecesi size Babylon’da deneyimlenmesi gereken bir geceye davet ediyor.

Kaçırmayın Çünkü: Elektronik müzik dünyası Felix Da Housecat gibi bir karaktere sahip olduğu için çok ama çok şanslı. Bu şansa ortak olun.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
22:30 Ahu Kelesoglu
23:30 Felix da Housecat

Konum