Shalgam Records Selects : Eve Dönüş Yok & Voyvo

Ülkemizin yeraltı sahnesine odaklanan öncü bağımsız şirketlerinden Shalgam Records sanatçılarının sahne alacağı “Shalgam Records Selects: Eve Dönüş Yok & Voyvo” 1 Şubat, Perşembe gecesi konuğumuz oluyor!

Eve Dönüş Yok
2016’da, Batuhan Özmen (vokal - gitar), Enis Duman (synthesizer) ve İpek Ektaş (gitar - vokal) tarafından İstanbul’da kuruldu. 2017’de kendi adını taşıyan çıkış çalışmalarını yayınlayan grup, 2018’de 4 parçadan oluşan ilk EP’leri “EDY EP”yi; 2020 yılında ise ilk albümleri ‘’Mikro İktidar Alanları’’nı dinleyicileriyle buluşturdu.

Tekli ve remix çalışmalarının ardından, bas gitarist Erol Akıncı’nın katılımıyla güncel halini alan grup, 2022 yazında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda kaydedilen canlı performanslarından “Dans” isimli çalışmalarını ve “Gölgen” isimli teklisini Shalgam Records aracılığıyla yayınladı. Üretimlerine hız kesmeden devam eden Eve Dönüş Yok, “Okyanuslara Dalmak” isimli EP’lerini, 2023’ün Mart ayında yine Shalgam Records etiketiyle yayınladı.

Voyvo
Grunge, Britpop ve art rock etkilerini kendilerine özgü şekillerde birleştiren alternatif rock grubu Voyvo, 2016 yılında bir araya gelen Anıl, Mert Berkay ve Tuğrul üçlüsünden oluşuyor.

Yayınladıkları ilk tekli, bir “distopik art rock” parçası olan Renksiz’den sonra İstanbul'da yüksek enerjili sahneler yapmaya başlayan ekip, radyoboğaziçi tarafından düzenlenen 19. Battle of the Bands yarışmasını kazanarak başarısını pekiştirdi. 6 parçadan oluşan ilk EP'leri "Bir Garip Aşk Hikayesi" ise ekibin tutkularını besleyen ilk çalışmaları oldu. 2022 yılında ilk albümleri için tekrar stüdyoya giren Voyvo, kayıtlarını ve yapımcılığını kendi stüdyolarında yaptıkları “Zaman Zehir”i 2023 yılında yayınladı.

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
21:30 Shalgam Records Selects : Eve Dönüş Yok & Voyvo

Konum