The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

"Başta Jason Köhnen ve Gideon Kiers’in, Nosferatu, Metropolis gibi eski sessiz filmlere yeni müzikler besteleme projeleri şeklinde oluşan grup, 2004’te yeni üyelerin de katılmasının ardından ilk albümlerini 2006’da çıkardı. Zamanla eklenen farklı ülkelerden elemanlarla şimdiki haline dönüşen Hollanda kökenli grubun benzeri olmayan müzikleri caz, post-rock, elektronika gibi türlerden tınılar taşıyor. Canlı şovlarında dijital ve analoğu mümkün olduğunca aynı çatı altında birleştiren TKDE, enstrümanlar ile yazılımları harmanlayarak görsellerle destekledikleri, hem organik hem de elektronik bir performans sergiliyor. Jason Kohnen: Bas, Piyano - Bass, Piano // Gideon Kiers: Davul - Drums // Hilary Jeffrey: Trombon - Trombone // Charlotte Cegarra: Vokal, Piyano, Flüt // Vocals, Piano, Flute // Nina Hitz: Çello - Cello // Sarah Anderson: Keman – Violin"

Başta Jason Köhnen ve Gideon Kiers’in, Nosferatu, Metropolis gibi eski sessiz filmlere yeni müzikler besteleme projeleri şeklinde oluşan grup, 2004’te yeni üyelerin de katılmasının ardından ilk albümlerini 2006’da çıkardı. Zamanla eklenen farklı ülkelerden elemanlarla şimdiki haline dönüşen Hollanda kökenli grubun benzeri olmayan müzikleri caz, post-rock, elektronika gibi türlerden tınılar taşıyor. Canlı şovlarında dijital ve analoğu mümkün olduğunca aynı çatı altında birleştiren TKDE, enstrümanlar ile yazılımları harmanlayarak görsellerle destekledikleri, hem organik hem de elektronik bir performans sergiliyor.

Jason Kohnen: Bas, Piyano - Bass, Piano // Gideon Kiers: Davul - Drums // Hilary Jeffrey: Trombon - Trombone // Charlotte Cegarra: Vokal, Piyano, Flüt // Vocals, Piano, Flute // Nina Hitz: Çello - Cello // Sarah Anderson: Keman – Violin

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

Konum