Jim Thirlwell

Tüm zamanların en üretken müzisyenlerinden Jim Thirwell 10 Mayıs’ta İstanbul’da…

Bant Mag., Vodafone Istanbul Calling Festivali kapsamında, ünlü müzisyen ve prodüktör Jim Thirwell’i, 10 Mayıs akşamı İstanbul’da ağırlayacak.

Şimdiye dek Foetus, Manorexia, Steroid Maximus, Baby Plus, Clint Ruin ve Wiseblood gibi farklı projeleriyle 30’dan fazla albüm kaydetmiş olan Thirwell ayrıca aralarında Nine Inch Nails, Jon Spencer Blues Explosion, Lydia Lunch,The The, Coil ve Swans’ın da bulunduğu pek çok ünlü müzisyenin albümlerinin prodüktörlüğünü yapmıştı.

Ayrıca kendi müzikal projelerinin dışında Nick Cave, Lydia Lunch, Marc Almond gibi isimlerle bir araya gelerek özel turnelere çıkmış olan Thirwell, yakın zamanda Eva Aridjis’in The Blue Eyes ve Ken Jacobs’ın Sundance Film Festivali’nde de gösterilen, Seeking the Monkey King filmlerinin müziklerini üstlendi.

İstanbul’da Cholera Nocebo adlı çalışmasıyla sahnede izleyeceğimiz Jim Thirwell’in sinematik bir kurguyla hazırladığı bu elektro-akustik performansına, özel hazırlanmış görseller eşlik edecek.

Jim Thirwell,  2013 senesi içerisinde iki farklı albüm yayınlamaya hazırlanıyor. Öncesinde ise kendisini 10 Mayıs akşamı İstanbul’da izleyeceğiz.

Etkinlik Programı

20:30 J.G. Thirlwell

Konum