123 featuring Gunnar Halle

Berke Can Özcan, Burak Irmak, Feryin Kaya ve solist Dilara Sakpınar’dan oluşan 123’ün müzik geçmişi 2004’e dayanıyor.

Tamburada ve DanDadaDan gruplarında beraber çalan dört arkadaş geçmişte yaptıkları müzikten tamamen farklı bir tarzda oluşturdukları albümleri “Aksel”, “Stereo Love” ve “Arve” ile dinleyenleri müzikal bir hikâyeye çağırmıştı. Son olarak bu yıl içinde “Lara” ile üçlemenin dışına çıkan ve dinleyicilere yeni bir deneyim sunan 123, bu albümde İlhan Erşahin, Hakan Kurşun ve Arto Tunçboyacıyan gibi usta isimlere de yer verdi. Dilara’nın yumuşak sesi ve trip hop ile downtempo arasında gidip gelen taze parçalarıyla 123, özel konukları Norveçli trompet ustası Gunnar Halle ile Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali’nin açılışını yapacak.

Norveçli trompetçi Gunnar Halle, Norveç, Danimarka, İsveç, ve Almanyalı müzisyenlerle turaladıktan sonra 123’ün özel konuğu olarak Babylon sahnesinde bu özel dinletinin bir parçası olmaya geliyor. 2004 yılında Danimarka’da yılın en yeni caz sanatçısı ödülünü alan Gunnar Halle trampetten yaylılara kadar pek çok enstrümanla kayıt yaptığı stüdyosunda Circuit, Echidna, Nana Jacobi, Josefine Cronholm’um prodüktörlüğünü de üstlendi. Daha önce Mari Boine, Eivind Aarset Sonic Codex, Fattigfolket, Pierre Dørge & The New Jungle Orchetra, Böhm/Halle/Sell ve Josefine Lindstrand gibi isimlerle ortak projelerde yer alan Halle, önümüzdeki dönemde David Sylvian, Eivind Aarset, Jan Bang, Hildur  Gudnadottir ve Sebastian Lexer’in bir araya geldiği grupla turneye çıkmaya hazırlanıyor.

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

21:30 123 featuring Gunnar Halle

Konum