Sarah Blasko

Indie pop’un mucizevi sesi Avusturalyalı sanatçı ve söz yazarı Sarah Blasko, son albümü I Awake turnesi kapsamında unutulmayacak iki güzel bahar akşamı için Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 9 ve 10 Nisan’da Babylon sahnesinde.

İlham kaynağını küçük yaşta dinlediği Prince, David Bowie ve Eurythmics’i babasının tanıştırdığı Rachmaninov, Schubert ve Bach’la buluşturarak oluşturan, bu zenginliğin içinde folk ve indie pop’un zekice bir bileşimini sunan Sarah Blasko, büyüleyici sesini ilk olarak 2004 yılında yayınladığı altı şarkılık EP’si Prelusive ile paylaşmıştı. 2007 yılında What The Sea Wants, The Sea Will Have albümü ile ARIA Music Ödülleri’nde En İyi Pop Albümü ödülünü kazanan sanatçı, ilerleyen yıllarda da En İyi Albüm, En İyi Kadın Sanatçı ve En İyi Çıkış Yapan Sanatçı dallarında aldığı ödül ve adaylıklarıyla yeteneğini tüm dünyaya kabul ettirdi. Üç platinum ve bir altın albüme sahip Blasko, James Blunt, Martha Wainwright, Tom MacRae, Ray LaMontagne, The Temper Trap gibi önemli isimlerle turladı. Q, Mojo, Uncut, Vogue, Grazia, The Independent gibi otoritelerden övgüler alan ekim ayında yayınladığı dördüncü stüdyo albümü I Awake’in ardından kırılgan ve masalsı sesiyle şimdi de İstanbullu müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Sarah Blasko

Konum