Gregory Porter

Müzik otoriteleri tarafından “bir sonraki en büyük erkek caz vokali” olarak nitelendirilen Gregory Porter, caz müziğine olan tutkusunu annesinin Nat King Cole plakları ile keşfetti.

Bu tutkusu ve bağlılığı sayesinde caz, funk, R&B, blues ve gospel tınıları taşıyan kendine has bir tarz geliştirdi. Kariyerine San Diego’nun küçük caz kulüplerinde başlayan Porter, 1999 yılında Broadway’de sahnelenen Tony ödüllü “It Ain't Nothin' But the Blues” müzikalinde başrollerden birine seçildi. Cole’un müziği ve anısı adına bir şov düzenleyen Gregory Porter, ilk albümü “Water”ı 2010 yılında Motéma Müzik etiketi ile yayınladı. Grammy adayı Porter’ın ikinci albümü “Be Good” ise 2012 yılında müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Porter, en büyük destekçilerinden biri olan Jamie Cullum ile beraber geçtiğimiz aylarda Cheltenham Caz Festivali’nde de sahne aldı. 

Gregory Porter: Vokal – Vocals // Yosuke Sato: Saksafon – Saxophone // Chip Crawford: Piyano – Piano // Aaron James: Kontrbas - Double Bass // Emanuel Harrold: Davul - Drums

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Gregory Porter

Konum