Okay Temiz: Oriental Wind

Caz müziği önemli temsilcilerinden Okay Temiz’in İsveç’te başlattığı Oriental Wind projesi 11 Kasım Salı akşamı yeniden hayat buluyor.

Usta perküsyonist ve ritim ustası Okay Temiz’in önderliğindeki projede şu ana kadar birçok farklı sanatçı çalıştı. Bu sefer de grubun üyeleri her zamanki gibi çok özel isimler. 1974 yılında İsveç’in ve Avrupa’nın en önemli caz müzisyenlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Oriental Wind, yıllar sonra çok değer verdiğim Türkiyeli müzisyenlerin de katılımıyla Türkiye’de yeni bir ses inşa ediyor.

“Yıllar boyunca Aydın Esen ile birlikte kazandığımız deneyimler bu yapının temelini oluşturan en önemli unsurları bir araya getirmemizi sağladı. Geliştirdiğimiz bu yeni sound’un bizden önce başka müzisyenler tarafından uygulandığını biliyorum. Ancak bizim ortaya çıkardığımız yapıtın en özel yanı Aydın Esen’in kendine has aletleri ve ürettiği seslerdir. Aynı zamanda benim imalatım olan Su Telefonu (Water Phone), Deve Çanları: Artemiz, Elektrik Berimbao ve Müzikal Testere’yi  de uzayın gizemli seslerinden etkilenerek uyguladık. Bu eseri dinlerken en yüksek hazzı duyabilmek için iyi bir ses sistemi veya kaliteli bir kulaklık kullanılmasını öneririm.

Bu yapıtın hayata geçmesine yardımcı olan başta müzisyen arkadaşlarıma, emeği geçen yapımcı Fatih Yıldız’a, kayıt ve miksajda yer alan teknisyenler Marti Spencer ve Barış’a ve çok değerli kardeşim Aydın Esen’e sonsuz teşekkürler!” – Okay Temiz 

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Okay Temiz

Konum