Gogol Bordello

Punk’ı çingene ateşi ve Brecht etkili kabareler ile buluşturan eğlenceli topluluk Gogol Bordello, izleyecilerini gerçeküstü kostümler eşliğinde New York’un gizemli arka sokaklarına, göçmenlerin dünyasına davet ediyor.

 New york

Grubun lideri ve vokalisti Eugene Hütz, Ukrayna’da The Birthday Party ve Einstürzande Neubauten albümlerini dinleyerek büyüdü. 1986’da Çernobil faciasından sonra, ülkesinde yaşanan köklü değişiklikler sırasında Hütz, çingenelerin güzemli ve çekici kültürünü keşfetti. Polonya, Macaristan, Avusturya ve İtalya’da göçmen olarak yaşadıktan sonra 1993’de ABD’ye yerleşen sanatçı, müzikal dışavurumunu New York’ta gerçekleştirdi. Bir süre Rus düğünlerinde çingene müzikleri çalan Gogol Bordello , izleyicilerine yaşattıkları hiper-kinetik sarsıntılarla New York alt kültürünün en popüler isimlerinden biri haline geldi. New York sanat dünyasının, aktörlerin ve süper modellerin favorisi olduklarını bir zamanda Madonna ile yaptıkları düetle hayran kitlelerini genişletti.  Daha önce Rock’n’Coke ve Efes Pilsen One Love festivalindeki performanslarıyle Türk seyircisinin de sevgisini kazanan grup, samimi ve hareketli bir konser için 11 Mart’ta Babylon’da!Eugene Hütz - Acoustic Guitar, Percussion, Fire Bucket

Sergey Ryabtsev - Violin, Backing Vocals

Oren Kaplan - Guitar/Backing vocals

Yuri Lemeshev - Accordion/Backing Vocals

Thomas 'Tommy T' Gobena - Bass/Backing Vocals

Pedro Erazo - MC/Percussion

Elizabeth Chi-Wei Sun - Percussion/Backing Vocals

Oliver Francis Charles - Drums***Bonus Kard ve Extra Genç Kart kullanıcılarına, Garanti Caz Yeşili konser biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Her kart ile 2 bilet alınabilir.

Dj Set: Gülşah Güray (Radyo Eksen 96.2) 

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
23:00 Gogol Bordello

Konum