Social Inclusion Band & Karsu

Engelli ve dezavantajlı gençlere yeni bir yolcuğun kapılarını açan Düşler Akademisi, Social Inclusion Band ile yetenekli gençleri, gönüllü müzisyenlerle bir araya getirmeye devam ediyor. Social Inclusion Band bu sezonki son konserine 11 Mayıs Pazartesi günü Karsu Dönmez ile beraber Babylon’da çıkıyor.

“Music For All” sloganıyla yola çıkan Social Inclusion Band, Alternatif Yaşam Derneği'nin Düşler Akademisi bünyesinde gerçekleştirdiği yenilikçi ve sosyal girişimci bir alt projesi olarak ortaya çıktı.  Hem özel ihtiyaç sahibi hem de profesyonel müzisyenlerden oluşan etkileyici bütünlükte bir karmaya sahip  Social Inclusion Band, bugüne kadar Akbank Sanat Caz Festivali, Efes OneLove, İstanbul Caz Festivali, Rock’n Coke, Cenevre Müzik Festivali gibi birçok önemli müzik festivalinde konser verdi. Social Inclusion Band Social Inclusion Band uyguladığı açık davet ile pek çok toplumsal duyarlılığa sahip sanatçıyı değişimin bir parçası olmaya davet ediyor. 

Social Inclusion Band, 11 Mayıs akşamı tüm müzikseverleri “Herkes için Müzik” demeye çağırıyor. Konserde Social Inclusion Band’e son dönemde caz, soul ve blues’da en çok dikkat çeken isimlerinden Karsu Dönmez eşlik ediyor. Müzik kariyerine 17 yaşındayken Amsterdam’daki aile restoranında başlayan Karsu, müzikle olan bağını her geçen gün güçlendirerek adını duyurmayı başaran genç sanatçılardan bir tanesi olarak adını duyurdu. Bugüne kadar dünyanın en önemli caz festivallerinden biri kabul edilen North Sea Jazz Festivali’nde iki kez ve dünyanın en önemli sahnelerinden biri olan New York Carneige Hall’da üç kez sahneye çıkma başaran Karsu caz, blues, soul ve funk’ı Türk müziğiyle birleştirerek kendi tarzını yaratıyor. Aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör olan Karsu, kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, “Divane Aşık Gibi”, “Gesi Bağları”, “Domates Biber Patlıcan”, “Neredesin Sen” gibi Türk parçalarına yaptığı yorumla da tanınıyor. 

Etkinlik Programı

19:00 Kapı Açılış
20:00 Social Inclusion Band & Karsu Dönmez

Konum