Michael Franti

Müzisyen ve aktivist Michael Franti, 12 Ekim Çarşamba günü Babylon’da.

“Size şahsen yazmak ve İstanbul'a ne olursa olsun geleceğimi söylemek istedim. Grubun geri kalan üyeleri oldukça endişeli ve şimdilik gelme taraftarı değiller. Hepsinin bakmak zorunda olduğu birer aileleri olduğundan hislerini anlıyorum. Yine de benim müzik yapmamdaki sebep insanlara hizmet, özellikle de zor zamanlarda. Grubumdakiler gelsin gelmesin ben gitarımla o uçağa bineceğim ve İstanbul'a geleceğim. Dayanışmam siz, Türk halkı ve tümgezengenledir. Sevgiyle kalın.”

Michael Franti, 2003

Daha önce 20 Kasım 2003 tarihinde İstanbul’da yaşanan terör saldırılarının ardından konserlerini iptal eden birçok sanatçının aksine destek olmaya gelen müzisyen ve aktivist Michael Franti, Türkiye’ye destek için 12 Ekim Çarşamba akşamı bir kez dahaBabylon’a geliyor. Sanatçının isteği üzerine ücretsiz gerçekleştirilecek konserde müziğin iyileştirici ve birleştirici gücü altında sizi Michael Franti ile barış şarkıları söyleyerek algıları açmaya çağırıyoruz.

Küresel bilinçlenme yolunda müziğin gücüne inanan Michael Franti çok yönlü kişiliğini, sinema alanındaki çalışmaları ve aktif bir insan hakları savunucusuolarak yaşıyor. Şarkılarında AIDS, eşcinsel hakları, evsizlik, ölüm cezası, uyuşturucu bağımlılığı, adalet sistemi gibi konuları işleyen sanatçı, bu sene SeanPenn ve Forest Whitaker’la birlikte, BirleşmişMilletler’in İstanbul’da düzenlendiği “Dünya İnsaniZirvesi”ne katıldı. Zirvede Türkiye’nin mültecilere ayırdığı kaynağın önemine dikkat çekerek daha çok ülkenin sığınmacılara yardım etmesinin önemini vurgulayan Michael Franti, her sene San Francisco'nun Golden Gate parkında ücretsiz “Sevgi, Saygı, Barış ve Müzik Festivali” düzenliyor.

Etkinlik ücretsizdir.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Michael Franti

Konum