LAIKA

Nublu Jazz Festival’in bu seneki en özel seslerinden biri de büyüleyici sesiyle farklı bir caz vokalisti: Laika.

NOKIA OVI MÜZİK SUNAR: NUBLU JAZZ FESTİVAL 2011

***Laika konser biletinizle 12 Mart Cumartesi günü Babylon'da gerçekleşecek olan Nublu Jazz Festival Closing Jam'e de katılabilirsiniz.

***12 Mart Cumartesi günkü Laika konserinin canlı kayıtları www.radyobabylon.com ‘dan yayınlanacaktır.

**** Bu etkinliğe aldığınız bilet ile Nublu Jazz Festival kapsamındaki son etkinlik olan 12 Mart Cumartesi tarihli Nublu Jazz Festival Closing Jam'e kapıda biletinizi göstererek ücretsiz girebilirsiniz.

Paris doğumlu Laika, Fildişi Sahillerinden bir baba ve Fas-İspanyol melezi Yahudi bir annenin kızı olarak dünyaya geliyor. Özellikle annesi ve ninesinden ona gelen Sefarad kültürünü çok küçük yaşlarda benimseyen genç müzisyen, aynı zamanda Akdeniz’in sıcaklığından da oldukça etkileniyor. Bu karışık altyapıyı caz tutkusuyla birleştiren Laika, ilham perisi olarak ise Billie Holiday ve Nina Simone gibi efsane isimleri seçiyor kendine. Daha sonra Fransa’da Claude Bolling’in orkestrasında kendine yer bulan sanatçı, buna ek olarak Antoine Roney, Michael Bowie, David El Malek gibi isimlerle de ortak çalışmalar yapmaya başlıyor. Daha sonra birçok tiyatro oyununda kendine yer bulan Laika, buradan da film endüstrisine kayarak hem caz sanatçısı hem de aktris kimliğini pekiştiriyor. Birçok Fransız filmi ve caz operalarında rol alan Laila ona eşlik eden 4 kişilik grubuyla Viyana Caz Festivali ve Celestina del Sol’dan sonra bu sefer Nokia Ovi Music sponsorluğunda gerçekleştirilecek Nublu Jazz Festival kapsamında Babylon sahnesinde performans gösterecek. Sefarad müziği ve Avrupa cazının bu sıra dışı etkileşimini kaçırmayın.

Laika - Vokal

Craig Harris - Trombon

Hamid Drake - Davul

Robert Irving - Piyano

Jaribu Shahid - Bas

Warm-Up & After Party by Mehmet Garan

http://music.ovi.com/tr/tr/pc/Artist/Laika/250755

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
00:00 Mehmet Garan
21:00 Mehmet Garan
22:00 Laika

Konum