Nu Park

İlk videoları "Walk in the House"u kısa süre önce yayınlayan Nu Park, Londra'da yaşayan solistleri Uran Apak'ın katılımıyla Babylon sahnesinde 12 Mayıs akşamı bir araya geliyor.

Uran Apak, Oğuz Öner, Ozan Erkan ve Nilüfer Ormanlı'dan oluşan Nu Park’ın geçmişi, 16 yıl önce İstanbul’un bir mahallesinde başlayan arkadaşlıklarına kadar uzanıyor. 13. Roxy Müzik Günleri’nde aldıkları Roxy Özel Ödülü ve 2008’de Miller Music Factory’de elektronika dalında aldıkları birincilikle adlarını duyuran Nu Park, 2010 yılında farklı mekanlarda ve festivallerde konserler vermeye başladı. Torino’da düzenlenen uluslararası Club to Club Elektronik Müzik Festivali’nde sahneye çıkan tek Türk grup olan Nu Park, 2013 yılında Londra'da Orient Express Festivali kapsamında Arcola Theatre'da sahne aldı. Ses mühendisi Mike Nielsen ile bir araya gelerek hazırladıkları “Promise” isimli ilk EP'lerini 2013 yılında yayınladılar.

Kostüm tasarımı, 3D visual mapping ve sahne tasarımı gibi birçok farklı unsuru bir araya getirerek doğaçlamalar ve teatral şovlarla konserlerini görsel-işitsel bir deneyime dönüştüren grup, dinleyicilerini gerçeküstü bir yolculuğa çıkarıyor.

Nu Park’ın Avusturya Konsolosluğu, Torino ve Londra'da gerçekleşen konser serisinin son durağı Babylon olacak. Londra - Istanbul eksenli Bears and Bridges imzasıyla sunulan gecenin açılışını akustik pop/folk grubu Utkan La Deniz yapacak. VJ Demode, nostaljik ve saykodelik görselleriyle geceye renk katacak. 

utkan la deniz

utkan la deniz, Haziran 2010'dan beri birlikte müzik yapıyor.

Müziklerinin tarifi, buralardan ve oralardan beslenen, için için coşkun, akustik pop, folk.

İkiliye 2012’den beri güzel sesler eklendi, grup büyüdü, serpildi…

Utkan Çınar: vokal, elektro gitar

Deniz Koloğlu: vokal

Selim Saraçoğlu: akustik ve elektro gitar

Yaman Zencirci: kontrbas

Levent Marancı: davul

Emirhan Arapoğlu: konga

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
20:45 utkan la deniz
21:45 Nu Park

Konum