The Ray Gelato Giants

İngiliz Kraliyet ailesi için konser veren ve Paul Mc Cartney’ nin düğününde bile sahne alan swing müziğinin efsane maestrosu Ray Gelato orkestrasıyla Babylon sahnesinde.

Londra

Yüksek tempolu parçaları, fırtına gibi saksafon soloları ve orkestrası ile Ray Gelato her zaman kalabalıkları mutlu etmeyi bilmiş klasik bir swing müzisyeni. Birçokları tarafından klasik caz geleneğinin son temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Ray Gelato’nun orkestrasını sahnede izlemek bambaşka bir zevk. İlham veren müzikleri için rahatlıkla swing, caz ve R&B’nin kusursuz bir şekilde yeniden yorumlanması diyebiliriz. Topluluk, ‘Ray Gelato Salutes the Great Entertainers’ albümünün tanıtım turnesi kapsamında tekrar İstanbul’da!

 

Ray Gelato : Vokal, Tenor Saksafon - Vocals, Tenor Saxophone // Daniel Marsden : Trompet-Trumpet // Andrew Rogers : Trombon, Trombone // Oliver Wilby : Alto, Tenor Saksafon : Alto, Tenor Saxophone // Oliver Hayhurst : Kontrbas-Double Bass // Gunther Kurmayr : Piyano-Piano // Sebastian De Krom : Davul-Drums

 

Bu konser kaçmaz çünkü,

 The Ray Gelato Giants konseri Akbank 21. Caz Festivali’nin Babylon’daki açılış gecesi.

İngiliz Kraliyet ailesi için bile konser verdiler.

 Paul McCartney’nin düğününde sahne aldılar.

 Ray Gelato’dan fırtına gibi saksafon soloları dinlemek bir ayrıcalık.

 O akşam Ray Gelato’nun eğlenceli swing müzikleri eşliğinde bolca dansedilecek.

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:30 The Ray Gelato Giants

Konum