Güneşin Kadınları: Jülide Özçelik

Türkçe sözlü caz müziğinin önemli vokallerinden Jülide Özçelik ile, müziğinin gücünü Güneş'ten alan "Güneşin Kadınları" serisi kapsamında, 13 Mart akşamı bir araya geliyoruz!

Sınırsız ısı ve ilham kaynağı olan Güneş; hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak, yaşama ve başkaldırıya dair hikayeleriyle gelen “Güneşin Kadınları”na yansıyor ve esin kaynağı oluyor. Özgün müziklerinde, yaşamın sunduklarına karşı güçlü duruşları ve farklı yorumlarıyla “Güneşin Kadınları”, kendi yolculuklarından bahsediyorlar. Sayısız mirasın ışığında kalmış kimliklerimizi askılıkta bıraktığımız samimi bir sohbetin içerisinde, bu yolculuğu paylaşmak için Babylon’da buluşuyoruz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Nükhet Ruacan gibi birçok önemli akademisyenle çalışarak Vokal Performans Bölümü’nden mezun olan Jülide Özçelik, bu coğrafyaya ait fakat evrensel standartlarda Türkçe sözlü bir albüm yapmaya karar verdi. Kendi besteleri ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumladığı “Jazz İstanbul Volume-1” albümünü 2008’de, “Jazz İstanbul Volume-2” albümünüyse 2011’de dinleyicileriyle paylaştı. Yerel ve uluslararası birçok festivalin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İzmir ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları’yla konser vermeye devam eden Jülide Özçelik, son albümü “Nefes”i geçtiğimiz ay yayımladı. Düzenlemeleri Cem Tuncer’e ait olan albümde Özçelik’e; piyanoda Ercüment Orkun, gitarda Cem Tuncer, kontrbasta Volkan Hürsever, bas gitarda Efecan Tuncer  ve davulda Ediz Hafızoğlu eşlik etti.

Vokal: Jülide Özçelik, Gitar: Cem Tuncer, Piyano: Ercüment Orkut, Davul: Ediz Hafızoğlu, Bas Gitar: Efecan Tuncer

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Jülide Özçelik

Konum