Dayanışma İçin Müzik: Yedinci Ev

Dayanışma İçin Müzik konserleri kapsamında, Türkçe rock ve alternatif sahneden sevilen parçalarıyla tanınan Yedinci Ev ile 13 Nisan akşamı buluşuyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Yedinci Ev 

Vokalde ve elektrik gitarda Birkan Nasuhoğlu, bas gitarda Hazar Aşçı ve davulda Turgay Gülaydın’ın 2011 senesinde bir araya gelmesiyle ortaya çıkan alternatif rock grubu Yedinci Ev, müziğinde Brit rock etkisindeki ilk albümleri “Şimdi”yi 2013 senesinde yayımladı. “Anlat Ona” ve “Sevsene Beni” gibi parçalarıyla dikkatleri üzerine çeken ekip; 2015 tarihli “Kalbim Seni Arıyor” teklisiyle dinleyici kitlesini genişletti. 2017’de yayımladıkları albümleri “Düştüm”ün ardından müzikal yolculuklarına ara veren Yedinci Ev, 2021’de zamanın iyileştirici gücüyle ve dinleyicilerinin yoğun istekleriyle birlikte tekrardan bir araya geldi. Birleşmelerinin ardından yeni parçalarını yayımlamaya başlayan ekip, performanslarına da devam ediyor. 

Gecenin biletlerine Biletix’ten ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz. ​

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Dayanışma İçin Müzik: Yedinci Ev

Konum