KARSU

Dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall'da ve North Sea Jazz Festivali'nde verdiği konserlerde ayakta alkışlanan Karsu; caz, blues, soul, funk ve Türk Müziği’ni harmanlayarak kendi deyimiyle 'Karsu Müziği'ni sahneye taşıyor.

Avrupa ve dünyada sık sık konserler veren; Türkiye’de İstanbul, Alanya, Ankara ve Akbank Caz Festivalleri’nde sahne alan ve müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan sanatçı Babylon konserinde önceki albümlerinin yanı sıra Eylül 2015’de çıkacak yeni albümünden şarkılara da yer verecek. Dünyanın en önemli sahneleri New York, Carnegie Hall ve North Sea Jazz Festivali'ndeki konserleriyle ayakta alkışlanan, müzik yorumcuları tarafından 'o konseri ben de izlemiştim' dedirtecek kadar çok beğenilen sanatçı geçen yıl ve bu yıl Türkiye’de verdiği konserlerde büyük ilgi gördü

Türkiye’deki konserlerine özel olarak hazırlanıyor...

Caz, blues, soul, funk müziklerini Türk müziğiyle birleştirerek kendi tarzını yaratan Karsu sadece piyano çalmıyor; o aynı zamanda çok iyi bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör… Kendi besteleri olan İngilizce parçaların yanı sıra, “Divane Aşık Gibi”, “Gesi Bağları”, “Domates Biber Patlıcan”, “Neredesin Sen” gibi Türk parçalarını da yorumluyor. Amsterdam’da yaşayan, fakat Hataylı bir ailenin kızı olan sanatçı, Türkiye’deki konserlerine büyük önem veriyor ve bunlara özel olarak hazırlanıyor.

Kendi deyimiyle “Ezgilerimizi dünyaya taşımak gurur verici" diyen Karsu’nun 14 Mayıs Perşembe akşamı Babylon’da vereceği bu özel performansı kaçırmayın! 

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Karsu Dönmez

Konum