Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No:11 / 4. gün

Bant Mag.’ın 2010 yılından bu yana kürasyonunu ve organizasyonunu sürdürdüğü, müzik sahnesinin farklı kulvarlarından bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 11. edisyonuyla geri dönüyor. Festivalin 4. günü, 14 Mayıs Cumartesi akşamı Babylon sahnesine Holistic Tsunami, Rinxlaya, Sinanılmaz ve Su Sonia konuk olacak.

Demonation Festivali, Bant Mag. tarafından 2010’da ilk kez düzenlendiğinden bu yana lokal sahneden yeni müzikler keşfetme ve bağımsız müzikal üretimlerin devamlılığına katkı sağlamak için alan açma motivasyonu taşıyor. Her edisyonuyla güncel grupları, müzisyenleri, DJ’leri farklı tür ve disiplinler arası dinamiklerin doğrultusunda aynı sahnede buluşturuyor. Demonation Festivali’nin bugün de, en az 12 yıl önce olduğu kadar büyük bir kutlama vadettiğine şüphe yok. Üstelik bugüne kadarki en geniş programıyla; İstanbul’daki 6 farklı mekânda, 11-15 Mayıs 2022 tarihleri arasına yayılarak!

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No: 11 programında her zaman olduğu gibi farklı türler yan yana ve festival kapsamında ilk konserini verecek isimler de ayrı bir heyecan yaratıyor. Keşif yapmayı, çeşitliliği kutlamayı ve canlı müziğin titreşimleri arasında kaybolmayı seven herkes bekleniyor!

Holistic Tsunami

Holistic Tsunami 2020 yılında Robin ve Görkem tarafından komik olsun diye dümdüz punk rock yapma amacıyla kurulmuş, ardından amacından bir hayli sapmış yeni nesil punk rock grubudur. Gitarlarla gönül eğlendirme, bağırma çağırma oluşumudur. Grubun ilk dönemlerinde Yibit, arkadaşlarıyla takılabilmek için gruba basçı olarak dâhil olmuş ve Holistic Tsunami'nin şu anki eciş bücüş kıvamının temelleri atılmıştır.

Rinxlaya

Sanat, tasarım ve müzik alanlarında üretmekte olan Rinxlaya, ilk EP'si Denek00'ı 2021 yılında bağımsız olarak yayınladı. EP'de sanatçıya M4NM bünyesinden tanıdığımız Tembel Hayvan, Emiladil, document1 ve Wodashin gibi prodüktörler eşlik etti. Kolektif bünyesinde bulunduğu 2014-2022 yıllarında gubbishgubbish mahlasıyla görsel işler de üreten Rinxlaya, bağımsız olarak çalışmalarına devam etmekte.

Sinanılmaz

Sinan Kutluay müzik hayatına 2009 yılında Mert Avcı ile Mosquito grubunu kurarak başladı. İkili, 2017’de Berk Çavdar’ı da aralarına alarak grubunu kurdu. Müziğe davul çalarak başlayan Sinan, 2018’de arkadaşının hediye ettiği klavye ile kendi bestelerini üretmeye başladı. Arctic Monkeys, Serge Gainsbourg, Marc Aryan gibi sanatçılardan aldığı ilham ile yepyeni bir üretim anlayışına geçti ve Sinanılmaz ismi ile kendi bestelerini yaptı. Kasım 2019’a tarihlenen ilk parçası “Dönmem Asla”yı Taner Yücel prodüktörlüğünde “Beş ve On Yedi”, “Sapkın Sirk” ve “Boşver” isimli üç tekli takip etti. 2022’de prodüksiyonunu kendi üstlendiği “Hepinizi Takipten Çıkacağım” parçasını yayımladı.

Su Sonia

Los Angeleslı bir baba ile Yozgatlı bir annenin Ankaralı kızı Su Sonia, caz, R&B, blues, funk klasiklerine türkülerin ve TSM’nin eşlik ettiği bir evde büyüdü.

R&B, house, caz, disco, funk ve indie dahil olmak üzere geniş bir müzik yelpazesine sahip olan sanatçı, ilk teklileri için Bugy ve DJ Suppa ile bir araya gelerek 2021 yazında Universal Music Türkiye'den yayımladı. Sahne ve müzikal çalışmalarına devam eden Su Sonia, İngilizce parçalar yayınlamak için de hazırlıklarını sürdürüyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

19:30 Kapı Açılış
20:00 Sinanılmaz
21:05 Rinxlaya
22:10 Holistic Tsunami
23:15 Su Sonia

Konum